Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy a benzin-dízel kérdés csak km futástól függ?

Figyelt kérdés

Nagyon keveset autózom, évi 5000Km, ennek ellenére kizárólag dízel autót veszek. Persze jönnek a vélemények, hogy "hát hülye vagy, mert a dízel csak ennyi meg annyi km alatt éri meg", stb. stb.

Arra senki nem gondol, hogy valakinek az tetszik és kész?

Én konkrétan azért veszek dízelt, mert utálom a benzinest. Pont. Nem azt számolgatom, hogy mennyi km alatt hozza be az árát, mert én dízel akarok és kész.


Ez pont olyan, mint ha valakinek azt mondanád, hogy ne vegyek BMW-t, mert nem éri meg. De hát ha neki az tetszik, és van is neki miből?


2014. jún. 11. 22:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Akármennyi mennék, sosem vennék dízelt.

Utálom és kész.

2014. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek autó vásárlásakor az anyagi szempontok jelentősek. Újabb autónál egy dízel drágább, és évi 5 ezer km-nél elég sok idő míg megtérül. Használt autónál meg előjöhetnek komolyabb szerviztételek (befecskendezőrendszer, kettős tömegű lendkerék) amik miatt szintén csak hosszú távon hozza be az üzemanyagon spórolt pénzt.


Meg persze vannak akiket ez nem nagyon érdekel, és megszállott benzin/dízel rajongó. Őket nem a költségek érdeklik, hanem az adott motor nyújtotta élvezet vagy aminek nevezik.

2014. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

A többségnek szerepel a kérdésében ez: "olcsón" vagy: "melyik éri meg jobban". Ha neked ez nem szigorúan pénzügyi, objektív kérdés (amit meg tudok érteni, érték alapú konfliktusnak nevezik), akkor vegyél azt amit szeretnél.


Ha pedig azzal kérkedsz hogy 5000 km-re te dízelt vettél, akkor jogosan mondják hogy pénzt buksz a dolgon, tehát valamilyen szinten "hülye vagy". Ahogy a luxusautókat sem a "megéri-e" kérdéseknél ajánlják.

2014. jún. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem buktam pénzt. De itt jön képbe az, hogy ennyi erővel mindenki pénzt bukik, aki régi swiftnél komolyabb autót vesz.
2014. jún. 11. 22:38
 5/24 anonim ***** válasza:

Igazából mindenki pénzt bukik aki autót vesz (kivéve ha egy limitált Ferrari).

Azt hogy buktál-e egyedül te tudod kiszámolni, mivel más nem nagyon lát bele a pénzügyeidbe.

Nézd meg hogy mennyivel volt drágább a dízel mint a benzines, mennyit költöttél olyan dolgokra amire benzinesnél nem kell, vesd össze a spórolt üzemanyagon.

Ha kifogtál egy jó állapotú használt dízelt amiben nem romlott még el semmi és pár évig nem is lesz komolyabb baja akkor simán nyerhetsz is rajta egy benzineshez képest. Már ami a költségeket illeti, mert ugye az autó értéke csökken, de ezzel senki sem számol mert nem emiatt vesznek autót.

2014. jún. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
személyautóban a dízel egyetlen előnye a fogyasztás, egy benzines autót élvezetesebb vezetni mint egy dízelt persze min 2000ccm legyen na meg persze nem egyenes szakaszon mert ott teljesen mindegy milyen motor van a kocsiban
2014. jún. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Gondolom az évi 5000km-es futás gyakori rövidtávok jelent. Az ilyen használat a lehető legrosszabb egy dízelre nézve. Legtöbbször mire bemelegszik már állítod is le.
2014. jún. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem ez a benzin-dízel kérdés sosem dőlt el itt legbelül. Két autóm van: dízel terepjáró és benzines városi cirkáló. Mindkettőnek megvan az a tulajdonsága amiért szeretem.


Múltkor egy Alfa 159-ben ültem 2.4-es JTD motorral, és eszméletlen hogy megy az a kocsi, a hatalmas nyomaték meg még tetőzi az egészet ahogy az ember benne ül. Nem beszélve az 5 hengeres hangjáról, hiába dízel nagy fordulaton előjön belőle az oroszlán. Csak mindezt 7 literes fogyasztás mellett teszi meg, míg egy benzines társa 12 liter alatt meg sem állna.


Nem tudom milyen autót vettél, de bárki bármit mond szerintem autóból olyat kell vennie az embernek, amiből vigyorral száll ki, és szeret azzal mutatkozni. Hülyeség, hogy ehhez sok pénz kell, mert szinte bármilyen árkategóriából tudok olyan autót mutatni amit szívesen vezetnék. Benzines vagy dízel nekem tök mindegy :)

2014. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
mert sokan a fogyasztást is nézik.
2014. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
9%

Én évente 5000km-en inkább egy amerikai V8-as rotyogását hallgatnám, mint egy olajkályha kerregését...


kinek a pap kinek a papné...

2014. jún. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!