Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kik szoktak jobban versengeni...

Kik szoktak jobban versengeni a másikkal? A TDI-sek (német autósok) vagy a benzin civic, calibra és társai?

Figyelt kérdés

Tehát melyik fél erőlteti jobban ezt az egész vita dolgot?

Nem egyéni példákra vagyok kíváncsi nyilván mindkettőben van ilyen is olyan is hanem a nagy átlagra.


2014. nov. 13. 21:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

Nemrég volt begördült a lámpához egy iszonyat szép E36 bömbölő, szépen muzsikált a motor, de alapjáraton pötyörgött csak.

mellé állt a helyi menő a civikkel, és a 100 pár lóerejét elkezdte túráztatni.

A bömbölős lehúzta az ablakot és átszólt, hogy ez mi?

Ekkor rálépett a gázra és valami olyan felhördülő öblös motorhang hagyta el a bömbölő kipufogóját, hogy a civikes, azt sem tudta hova bújjon szégyenében.

Majd jött a zöld, és a bömi kapott egy dundizást, mit mondjak, a civik a visszapillantóból látszódott csak.

Többet majd ez sem szórakozik.

E36 átépítve, 4000 literes, turbós erőforrással.

Azt a hangot egy életre megjegyzi a kis bójréször!

2014. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

A Calibrák 20-25 éves gépek.... Eltűntek. A következő a kettegolf lesz ami eltűnik. Eggyes sincs már szinte egy sem.


A VAG konszernből a fócvágenesek a kimondott boyracerek.

2014. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Haverék nagy Calibrások voltak, egyszerre kettő volt nekik otthon. Most már - ha jól tudom - csak a C20LET maradt meg nekik, az is picit átépítve :D
2014. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
zsigulátor, kezem munkája eredeti külső de inkább lakottas. szerkezetileg meg motorikusan próbálom javítani a gyári adatokat. ezzel lehet meglepetést okozni.
2014. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

calibrát már sztem évek óta nem láttam boyracer kivitelben, talán jobb is... civic-ből is csak "hitvány 1.4-es, 1.5-ösöket, boilertuning editionben.


Mifelénk a vw-sek vannak oda nagyon, azt hiszik h bentley-ben vagy bugatti veyronban ülnek, persze mind dízel... Szerintem mostanában a kiseeb-nagyobb mértékben felhúzott 1.9 TDI, vagy csak simán chip tuningos Pd-sek a "menők", biztos a csöves helyzet miatt. Én kevésbé kedvelem, elismerem hogy nagyon jó motor pl. az 1.9 TDI, de azzal az ocsmány 4 hengeres traktorhanggal nem tudnék megbarátkozni, pláne ha nem csak egy szimpla közlekedési ezközként ekintek az autóra...


Egyébként a korommal se lenne baj, mert szakszerű tuningnál azt is lehet minimalizálni a teljesítménynövekedéshez mérve..., de mivel hogy mind csak füstokádó "szarokat" látok, az arra utal hogy kevés az igényes átépítés, vagy csak ennyire menőnek hiszik még minig ezt a smoke & charm faxságot...

2014. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Calibra már kihalt szinte teljesen, Civicből is csak elvétve látni párat, de azok is el vannak csúfítva a szar hótoló lökhárítókkal, meg a vasalódeszkákkal. Ami most nagyon megy az a dízel buzulás, ami érthető is. 10-ből 8 kölyök konszern autót vesz, amint teheti. Ezek közül is a VW ami jobban jellemző. A turbó dízel keveset eszik, könnyen tuningolható és van bőven alkatrész.

Válság van (vagy már csak volt?), a fiataloknak számít a fogyasztás és ma már elfogadottabb a dízel is.

Régebben inkább e30, calibra, meg a gti golf volt a császár, de ilyen benzinárak mellett, ha nyomja a gázt az ember elég költséges egy ilyen sportos benzines fenntartása, ezért választják sokan a dízelt.

A tuning dízelről: Azt még megértem hogy kormol valamennyire, de amikor direkt arra mennek rá,hogy minél jobban füstöljön az szánalmas. Jó ez a dízel tuningolás, de nem értem hogy a füstölés miért lett ilyen rohadt menő.

2014. nov. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
a rossz égés jele a füst. na az ilyen meg nem keveset eszik. úgymond sokal. meg általában alapjáratról kapnak padlógázt.fordulaton meg az is jobban kéri a tápot. ismerős 1.4-es húzott dízel uno-ja megeszi a 8lityit saját bevallása szerint.mondjuk tapossa is neki. de nekem az hogy egy felpakolt 1.9-es mostoha tartás mellett megvan 5literből, szerintem parasztvakítás.
2014. nov. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Calibra, Civic és társai ugye nagy rajongói körrel rendelkező autók, és viszonylag ritkák is. Igy már ha két Calibra találkozik, már örömből is versenyeznek.

De a TDI már nagyon tág fogalom, magába foglalja a 100-as Audiktól egészen a legújabb TDI-ig.

2014. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Szerintem a Civic egyáltalán nem ritka. Az előbb is láttam legalább 4 boyracer verdát, pedig csak a soroksári tescoba mentem vásárolni..
2014. nov. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
A kisköbcentis autós hülyegyerekek. De ugyan minek??
2014. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!