Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha veszek egy vadiúj autót,...

Ha veszek egy vadiúj autót, és nem tetszik, hivatkozhatok arra, hogy nem azt kaptam amit vártam, és kérhetek egy másik autót?

Figyelt kérdés

Pl. kevés a menettelejsítmény, 1 hét után visszaviszem és kérek egy erősebbet, rápótolnám a pénzt.

Ez megoldható? Van ilyen "visszavásárlás" jótállási garancia?


2014. nov. 20. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Kezdjük azzal, hogy abban a percben, hogy kigurultál a szalonból, a kocsid értéke csökkent egy 20%-ot.


Tehát az eredeti értékét már nem kapod vissza.

Bemész a szalonba, meggyőzöd őket, hogy komoly vevő vagy, és elmész velük egy teszt vezetésre, hogy lássad mit tud a vas. Utána pedig berendelik neked a gyári újat amibe te finghatsz elsőnek.


Természetesen ha nem tudja azt a teljesítményt nyújtani amit ígértek, akkor lehet reklamálni, de szervizbe fognak küldeni valszeg vele, igaz garanciában.

2014. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van tesztvezetés, ahol kipróbálhatod az autót mielőtt megveszed.

Ilyen viszont sehol sincs hogy "nem azt kaptam amit vártam", max az üzlet vezetője jófej és megengedi hogy kicseréld, de autószalonokban nem fognak ilyet csinálni. Max meszel egy újat és beszámítják az előzőt, de jól semmiképp sem jársz.

2014. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A műszaki adatokban le vannak írva az adatok.

Ha ezek valamelyikét nem tudja, reklamálhatsz.

Kérhetsz tesztvezetést, beülsz vezeted.

Döntöttél? Megvetted?

Ezen kívül mi a gondod?

Nem viszel vissza semmit, sehova, én sem vennék meg egy "használt" autót, ha újat fizetek.

Vagy Te igen?

Ha nem tetszik eladod, veszel egy másikat. És ha az sem tetszik?

2014. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tegyék be tesztautónak
2014. nov. 20. 14:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miután visszavették tőled a vételár 80%-ért, mint használt autót. A "visszavették" alatt azt kell érteni, hogy beszámították egy új autóba, és az értékkülönbözetet még ki kell fizetni. Semmi sincs ingyen. Az autókereskedő nem autókölcsönző. Miután minden kapható típus minden adata hozzáférhető: tömeg, teljesítmény, nyomaték, váltó áttételek, senki nem mondhat olyat hogy nem azt kapta amit várt. Kevés a teljesítmény a kedves vevő szerint? Nem gyorsul eléggé? Fékpadi mérés: a teljesítmény annyi, amennyi a leírásában van. Ha a kedves vevő óhajtja, a gyorsulást is le lehet mérni ellenőrzött körülmények között, az is annyi lesz, amennyi a katalógusadat. Ezután a kedves vevő elmehet a fen... bocsánat, ahova akar, miután kifizette a fékpadi mérés árát, mert az sincs ingyen.
2014. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"tegyék be tesztautónak"

Már van tesztautójuk, amit csereautónak is használnak olykor, minek több?

Azért van gazdaságosság is, nem gondolod?

A tesztautó már sohasem új értékű.

Kösd az ebet a nem létező karóhoz, de nem lesz igazad.

Te mint kereskedő dalolva visszavennéd? És mindenképpen buknál rajta? Erre válaszolj!

2014. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"hogy nem azt kaptam amit vártam"


Az új autót a megrendelésnél a te igényeid alapján állítják össze. Ha ilyennek rendeled, akkor... :D

Mint írták van a legtöbb esetben hasonló modellel tesztvezetési lehetőség, illetve eléd rakják rendeléskor a motor és hajtáslánc választékot. Te választhatsz kedvedre.

2014. nov. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így járnak nagyon sokan. Mert a legtöbb ember elmegy autót venni és nem akar a nélkül haza menni. Mindegy csak autó legyen. Egy hét és rájön mekkora marha. BOCS , nem volt figyelmes. Én ugy vettem autót, hogy MEGRENDELTEM. Mindent külön bekellett ikszelni. Az utolsó fejtámláig. Négy hónapot kellett várni, és az jött amit vártam. Ezt nem tudja sok autós. Bele szerelmesedik valamibe aztán nincs esze.
2014. nov. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!