Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja az autónak,...

Mi lehet a baja az autónak, ha a motorhiba jelzője folyamatosan világít?

Figyelt kérdés
A motorhiba jelző megállás nélkül világít... egy kereszteződésben, pedig az autó megállt és az akkumulátor jelző is kivillant. Indítgattam, de semmi. Csak úgy indult el, hogy az egyik indításkor, a gázpedált nyomogatva kapott új erőre, így haza tudtam vele menni. Szerintetek nagy a baj? Nem értek az autókhoz, ezért várok segítséget tőletek.

2014. nov. 21. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Vidd el szervizbe kiolvastatni a hibakódot.

Nekünk a G Astra akkor csinált ilyet amikor az EGR szelep eltömődött.

2014. nov. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2014. nov. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Opel Astra F-es, 1.6-os motor, ezt még elfelejtettem leírni.
2014. nov. 21. 10:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Rá kell dugni a diagnosztikai csatlakozóra egy laptopot a megfelelő kábellel (és persze program is kell hozzá), ki kell olvasni a hibakódot. Ennek alapján egy szakember már el tud indulni valamerre hogy hol keresse a hibát.


Nem tudom milyen segítségre gondoltál amúgy, a szerelőt, ha nem értesz hozzá, nem fogod megúszni. Így, neten át nem lehet többet segíteni.

2014. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak érdeklődtem, hogy kb. mi lehet a probléma! Köszönöm!
2014. nov. 21. 10:32
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

már hogyne lehetne neten keresztül segíteni


nem kell elvinned sehova, otthon is meg tudod nézni a hiba okát


kézifékkar alatti borításnál találod az obd2 csatlakozót


az 5-ös és 6-os érintkezőt rövidre zárod (összekötöd egy darab dróttal vagy gemkapoccsal) majd ráadod a gyújtást


számold a műszerfalon a villanásokat, jegyezd fel (ha 10, akkor annak a helyére 0-t írj)


utána google

2014. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Negatív.

Azt írta, nem ért hozzá, ezért nem is írtam az OBD csatlakozót. Ami természetesen NEM a kézifékkar borítás alatt van, hanem a biztosítéktáblánál, mielőtt szegény kérdezővel szétszedetnéd, amit nem kéne.


Képek, leírás itt:

[link]

2014. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Megint valami vérpistike nyomkodja a piros kezet...

Vagy a puják rászabadultak a szomszéd wifijére azt trollkodnak.

2014. nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Vagy hülyeséget írtál, és azt kapod, amit érdemelsz.

Tudod, az "autópályán a sok idióta mind szembe jön" tipikus esete.

És nem Pistike nyomkodta, hanem én (is), amúgy már akkor is nullán volt a válaszod, amikor rányomtam.

2014. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
motordiagnosztikát neki. ehhez mondjuk valami jobban felszerelt műhely és szakember felkeresése ajánlott. mondjuk ha nincs más akkor valamely márkaszervizbe gurulj be. egy ilyen manőver 4-5E ft környékén van. aztán hogy a gép mit dob ki és hogy a javítás mennyibe kerül azt majd ott a helyszínen megmondják. suzukinál pl lambdaszondára is jelez ez az ikon.
2014. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!