Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Prendszámnál valóban korlátozv...

Prendszámnál valóban korlátozva van hányszor írhatom be az adott autó alvázszámát a naplóba, illetve miért nem fogadják el a megbízási szerződést?

Figyelt kérdés
Egy jogszabálytárban sem találtam erre vonatkozó információt hogy korlátozva lenne hányszor lehet beírni egy autót. Illetve a rrendszámot kiváltó céggel jogviszonyban álló személy vezetheti a rendszámmal ellátott autót ez egyértelmű, de a megbízási szerződés amiben a cég engem megbíz az jogviszonyba hoz a céggel, akkor mégis miért találja kis minden ötödik rendőr, hogy csak munkaszerződést fogadhat el?
2014. nov. 25. 01:30
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyenek miatt, mint te.
2014. nov. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Inkább az ilyen roppantul jóindulatú emberek miatt mint te! Teljesen jogszerűen használjuk a rendszámot, csupán azért nincs munkaszerződésem mert diák vagyok, és nem akarok bejelentett dolgozó lenni amíg tanulok. A családban van a rendszám é a cég is és iskola után szoktam dolgozni a rendszámot is emiatt használom. Az összes autókereskedő ismerősömnek legalább egyszer elvették már ilyen idióta indokkal a rendszámot, mint ez most, hiába van mindenkinek szabályosan megigényelve és használva. Nem mintha lenne közöd ehhez az egészhez, de nem ártana neked, ha nulla információval rólam, nem engem neveznél bűnözőnek. Úgyhogy nem tudom miért kell rögtön kötözködni hogy én miattam van, inkább foglalkozz a saját dolgoddal, ha nem tudsz a kérdésemre válaszolni köszi.
2014. nov. 25. 07:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos a P rendszám használatát egy részről a 138/2011. (VII. 19.) Korm. rendelet szabályozza, a guglinak 1 mp.


[link]


A "munkavégzésre irányuló jogviszony" egyrészt akkor teljesül, ha a cég alkalmazottja vagy, de lehet egyedi szerződésed is ha egy másik jogosított cég alkalmazottja vagy.


Ezen felül még valamilyen autószerelő végzettségednek is illene lenni:


"(3) Az (1) bekezdésben meghatározott járműjavításra jogosult szervezet, vállalkozás részére kiadott P betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott járművet olyan személy vezetheti, aki rendelkezik a gépjárműfenntartó tevékenység személyi és dologi feltételeiről szóló miniszteri rendeletben a járműszerelői tevékenység önálló végzéséhez előírt képesítéssel."


A többiről a 326/2011 rendelkezik, de a max. 30 bejegyzésről én se találtam most semmit, esetleg az indítási naplóban lévő kitöltési segédlet segíthet!


Egyébként teljesen jogos a korlátozás, ha egy járgányt 30 próbaút alatt se lehet beállítani, akkor megette a fene!

2014. nov. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam a kommentedet, hát öregem te többszörösen is jogtalanul használod a P rendszámot!

No és hiába fanyalogsz, ha képtelen vagy rendesen forgalomba helyeztetni a járgányt amit rendszeresen használsz, akkor (bár az első válaszoló nem írta le) igenis bűnöző vagy, többek között adócsaló!

2014. nov. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jogos volt a rendőr észrevétele.

Autószerelő végzettség nélkül jogtalanul vezeted az autót.

Azért ilyen a jogszabály, hogy kiszűrjék a P-rendszámmal "költséghatékonyan" autózni kívánó adócsalókat.

Remélem legközelebb nem csak fogylemeztetnek, hanem bevonják a P-rendszámotokat, kedves bűnöző familia, fillérb*szó nepperek, aztán ítt sírtok...

2014. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!