Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eltűnik a hűtővizem! Mi lehet...

Eltűnik a hűtővizem! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Pár napja arra figyeltem fel, hogy nehezen indul be a fűtés az utastérben, és akkor sem az igazi, és ablakmosó folyadék szag lett, mikor kicsit beindult... Benéztem a motorházba, eltűnt az összes hűtőviz. Felöntöttem, mentem vele pár kört, másnapra megint eltűnt. Tegnap felöntöttem ismét, és lassanként eltűnik valahova... Ma levettem a kiegyenlitő tartályt, meghúztam az elvezető csövön a szoritot, mert úgy rémlett, ott látok némi folyást. Aztán felöntöttem, és most várok... Valami ötlet, hogy mi lehet? Ja, a viz nem olajos, a motor nem habos...

2014. dec. 2. 14:58
 1/6 szántóvető ***** válasza:
100%
elfolyik.üzemmelegen nézd meg mikor nyomás alatt van a rendszer,növeld meg a fordulatszámot,biztosan szivárog valahol.ha nem találod hogy hol szivárog akkor vidd aknára és nézd meg alulról.
2014. dec. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kilyukadt a fűtőradiátor, vagy elromlott a fűtéscsap (ha van) és az eltűnt fagyálló ott van bent a szőnyeg alatt :) Bár annak fagyálló szaga van, nem ablakmosó.
2014. dec. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a fűtés már működik rendesen, amióta fel lett töltve a hűtőtartály, remélem nem az lesz a gond... a szag pedig... hát... pontosan nem tudom leirni, de olyan tisztitoszer-izé féle lehetett, úgyhogy talán a fagyálló volt, talán az ablakmosó, nemtom :D
2014. dec. 2. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ablakmosónak elég erős szaga van, a fagyállót, ha szivárog, inkább csak meleg motornál lehet érezni. Meg kell tapogatni a szőnyegeket, de ez sem mindig mérvadó, mert sokszor vízzáró bevonat van az aljukon, így ha alá folyik a fagyálló, csak akkor veszed észre, ha fölszeded. Esetleg az indokolatlanul erős párásodás is jelezheti a belülre került hűtőfolyadékot.
2014. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a fűtés attól még működik, hogy szivárog a rendszer!
2014. dec. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi az infókat, most fel van töltve a hűtő, meglátjuk holnapig apad-e a szintje... Aztán már okosabb leszek valamivel :)
2014. dec. 2. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!