Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak egy Fabia?

Első autónak egy Fabia?

Figyelt kérdés

Mennyire drágák hozzá az alkatrészek??

Milyen tapasztalataitok vannak a ezekről az autókról??

Milyet érné meg venni 1,2 vagy inkább 1,4??

Mennyi km az amivel még megéri autót venni?? Persze tudom h attól is függ h hogyan vezették, mennyire hajtották de azért kb-ra?

Nem napi szinten használnám, hétvégén 1-2 buli esetleg 1x-2x suliba (oda-vissza 50 km).



2014. dec. 4. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

"Mennyi km az amivel még megéri autót venni??"

Pontosan 21543,3434234234.

Nem a km-t nézzük hanem az állapotot.

Jó autó, nem szokott baja lenni.

Inkább az 1.4-est venném.

2014. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Koaxk Ábel ***** válasza:
94%

A Skoda Fabia alapvetően egy nagyon jó kis autó.

Én is az 1.4-es változatot választanám, mert az 1.2-es motor küzdene rendesen, hogy megmozgassa a kasztnit, és ez nem csak a teljesítmény, hanem a fogyasztás rovására is menne.


KM ha valóst nézünk, nem tekergetett, akkor függ attól hány éves autóról beszélünk. Egy autónál évi 15-20 ezer km teljesen normális. Azaz kb 10 éves autónál 200.000km teljesen életszerű lehet, általában még több is szokott lenni. Az az érdekesebb ha korához képest, gyanúsan kevés a km, ez ritka, hogy igaz is, de ha találsz ilyet érdemes lecsapni rá.


Ha rendesen karban volt tartva akkor egy 150-200 ezret futott autó még teljesen pöpec lehet.


Ami negatívum, hogy mivel a Skoda a VW konszern legalsó polcán van képletesen nézve. Így a Fabia eléggé kopogós műanyag belteret kapott.

2014. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Mennyire drágák hozzá az alkatrészek? Semennyire, mivel olcsó autónak van tervezve, az aklatrészek is olcsóak hozzá.

Milyen tapasztalataitok vannak a ezekről az autókról? Megbízható technika, tágas belső tér és kategóriához képest nagy csomagtartó, viszont valahogy olcsóbban kell eladni, így a beltéri anyagok, hangszigetelése nem egy VW (de attól még egész tűrhető)

Milyet érné meg venni 1,2 vagy inkább 1,4? Az 1.2 HTP egy borzalmas motor, inkább 1.4

Mennyi km az amivel még megéri autót venni? Félmillió km után már annyira nem ajánlott, de egy 200 ezret futott fabia még simán jó lehet

2014. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :) ment a +

Szivesen olvasnák még pár véleményt a Fabiáról :)

2014. dec. 5. 14:54
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
nekem 1.4 mpi benzines Fabiam van, 2002-es, 170 ezer km-el. 7 éve vettem 60 ezer km-el. Azóta egyszer hibásodott meg, elszállt a hengerfejtömítés, ezen felül SEMMI baj nem volt vele, csak ajánlani tudom. 68 LE verzió kicsi kasznival nem egy sportgép, de megy, átlagfogyasztása 6 liter. bírja a pályát is, többször voltam vele Horvátban is. a HTP-tpedig felejtsd el, a lényeg: benzines MPI motor, azokat fél millióra tervezték!
2014. dec. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi :) ment a zöld :)

Azt hiszem meggyőztetek :)

2014. dec. 7. 16:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó a Fabia.
2014. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az 1.2 HTP egy gyári szemét. Olvass utána. Ne háromhengerest vegyél.
2014. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pontosan így van.
2014. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1,0-1,2 motorok nézd hogy ne 3 hengeres legyen, mert az végkép nem megy
2014. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!