Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Fabia első autónak?

Skoda Fabia első autónak?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


Nemrég szereztem meg a jogsimat, bár már elég sokat vezettem előtte is, szóval arra a döntésre jutottam, hogy érdemes lenne beruházni egy amolyan "első autóra". Nem ismerem annyira a kisautókat, egyedül muter Ibizáján gyakoroltam párszor, de mivel olyan már van a családban én inkább valami mást szeretnék.


1.2-es HTP motoros Skoda Fabia volna az amit kinéztem, 2003-as, de nagyon egyben van, ismerem a tulajt és tudom, hogy mennyit áldozott rá. Kérdésem viszont, hogy mennyire alkalmas mindennapos városi/országúti használatra a kicsike? Mennyire mondható dinamikusnak a motor és autópályán lehet-e vele tartani olyan 140-es tempót?


Sokan azzal jönnek, hogy ciki Skodát vezetni, de nem nagyon érdekel mások mit gondolnak, arról nem is beszélve, hogy főleg olyanok jönnek ezzel akik családomhoz képest anyagilag sehol se tartanak, de talán még autójuk sincs...


Na most hogy kisebb regényt leírtam tényleg az érdekelne, hogy mennyire életképes ötlet ez a Fabia a fent említett dolgok alapján?



2013. febr. 24. 13:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 1.2-es motor nem nagyon díjazza a 140-es tempót. Ez legfőbbként fogyasztásban fog jelentkezni. Ha sokat mész hosszabb utakra autópályán, akkor valami nagyobb motorral szereltet vegyél ami 140-nél kevesebbet pörög, és kevesebbet is fogyaszt.
2013. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igazából nem járnék vele sűrűn autópályán, inkább országút meg város vegyesen. Válaszodat köszönöm.
2013. febr. 24. 13:44
 3/19 anonim ***** válasza:
Jó lesz ez neked. :)
2013. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
Bőven jó autó nekünk ugyan ez van autópályán is simán lehet vele tartani a 130-as tempót ilyen kor is csak 5-6 litert fogyaszt, és nem utolsó sorban megbízható
2013. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy jó kis autó és ha még autó pályán is mégy ott se kötelező 130 cal menni szerintem egy 1.2 motornak hosszútávra jobb ha beállsz 100-110 tempóra és így a kocsit is kíméled
2013. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Egyszer volt alkalmam egy 1500 kilométeres autópályás túrát lenyomni egy 1,2-es kombi Fabia-val, telepakolva 130-cal szépen ment, de érződött, hogy efölött már szenved. Egyébként 130-ig kifejezetten dinamikusnak tűnt, jól ki vannak találva a váltó áttételei, és a motor karakterisztikája is nagyon kellemes. Egy bajom volt vele, méghozzá az, hogy a Lukoil benzint nem díjazta az elektronika, és időnként kitalálta, hogy 2000-res fordulatszám fölé nem engedi a motort. Ez roppant kínos volt az autópályára történő felhajtáskor... Egyébként szerintem jó választás lenne neked!
2013. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat, tapasztalatokat! Leültem átgondoltam a dolgokat és végülis arra jutottam, hogy ezt választom. Örülök, hogy sikerült belefutnom ebbe a vételbe, és remélem, hogy örömteli lesz vele a jövő :D
2013. febr. 24. 18:18
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"autópályán is simán lehet vele tartani a 130-as tempót ilyen kor is csak 5-6 litert fogyaszt, és nem utolsó sorban megbízható"


Haha! Ezt most komolyan írtam? Úgy vágja be a 8 litert 130-nál mint a kisangyal. Ha 80-al mész, akkor fog 5-öt enni.

2013. febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
1.4 alá ne menj szerintem. Főleg ha pályázni is akarsz.
2013. febr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne menjen 1.4 alá akkor ennyi erővel az 1.4 se elég ha pályán is akar menni akkor minim 2.0 ami már hosszú távon is bírja a 130 km/h több ezer km-en keresztül a motor károsodása nélkűl tartani.Gondolom nem akar majd a kérdező mindennap egy 15000 km-es utat oda vissza megtenni. De amúgy is írja hogy nem sokat fog menni autó pályán.

Szerintem még az az 1.2 is kényelmesen megy 110 zel és az bőven elég az itteni autó pályákra max 20 perccel később ér oda valahova na istenem mi történik akkor Biztos össze fog dőlni a világ

2013. febr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!