Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6.2-ről 8.8-ra nőtt a fogyaszt...

6.2-ről 8.8-ra nőtt a fogyasztás, mennyire lehetséges ez? (Opel corsa B 1.2)

Figyelt kérdés

Most kicseréltem benne a légszűrűt és a benzinszűrőt (nagyon szar állapotban voltak) és érezhető, hogy sokkal szebb az alapjárata.

Eddig indításnál mindig fuldoklott, és kegyetlenül füstölt, de most semmi.

Mennyire lehetséges, hogy ettől meg fog oldódni a probléma?

Persze természetesen tudom, hogy télen többet fog enni, de nem ennyivel

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2014. dec. 5. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Többet eszik persze. Eddig szerintem azért nem evett ennyit, mert egyszerűen nem tudott ennyit fogyasztani a rossz alkatrész miatt. Na meg erre jön még az is, hogy tél van, és bizony hidegen sokat fogyaszt a motor+ugye városban megállsz-elindulsz-gyorsítasz-fékezel... na meg ugye ha beszaladsz valahová, 2-3 órára akkor könnyebben/hamarabb hűl le a motor.
2014. dec. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ugyan azokkal az alkatrészekkel nőtt meg ennyire a fogyasztása, és most hogy cserélve lett mennyire várható, hogy kevesebbet fog enni?
2014. dec. 5. 18:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Tehát akkor a rossz alkatrészekkel ugrott meg ennyire a fogyasztás? Ha igen akkor várható csökkenés.


Egyébként van olyan kocsi, ami indulásnál 10-12 litert is bevág. Reggel beindítod, és hidegen a motor 30-40km/h-nál kiírja, hogy 10.2-12.3 a pillanatnyi. Aztán ahogy jár a motor egyenletesen, úgy lemegy 8.0-7.5 literre a fogyasztás. De amikor a motor bemelegszik és egyenletesen jár akkor beáll 5,5 literre. Csak az a baj, hogy városban sok a jelzőlámpa, meg minden és azért a városban való átlagfogyasztása 7,5-liter.

2014. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

igen igen

A rossz alkatrészekkel ^^

Bár ez a kocsi nem írja ki, hogy menyit eszik....ebben a corsában még fordulatszámmérő sincs xDD

De imádom

Végülis első kocsi :D

2014. dec. 5. 18:55
 5/11 A kérdező kommentje:

így ennek tudatában azért jobban alszok majd

Remélem sikerült orvosolni valamilyen szinten a problémát

2014. dec. 5. 18:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lenne benne fordulatszám mérő...


[link]

2014. dec. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez a két dolog amiket leírtál a legkisebb befolyással pont az alapjáratra vannak, mivel akkor a legkisebb a motor fogyasztása és levegőigénye. Ha már az alaojárathoz szükséges levegőt sem kapja meg a motor, akkor el sem tudnál vele indulni. Valami más ott a gond. Ha a vezetési szokásodban, szokásos útvonalakban nincs változás, a karbantartástól nem nőhet a fogyasztás.
2014. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
gumik, lambdaszonda, gyertyák, benzin minőség is beleszólhat még a fogyasztásba. hideg motorral meg ne nagyon húzasd ki a kocsit!
2014. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 egySanyi ***** válasza:

#3

#6

Látszik, hogy neked sose volt corsa B 1,2-d.

Nekem volt 4 évig és nagyon meg voltam vele elégedve én is abban se volt fordulatszámmérő, nyáron 6 körül télen 7 körül evett a 8,8 szerintem rengeteg.

A termosztátot ellenőriztetném, mert ha nyitott állapotban bedöglött akkor állandóan keringeti a hűtővizet az egész rendszerben és nem tud rendesen üzemmeleg állapotban működni ez akár 1 literrel is megdobhatja a fogyasztást.

2014. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 egySanyi ***** válasza:
Termosztát ellenőrzés is egyszerű: hidegen elindulsz az autóval 2 perc múlva (amikor még a hőfok mérő semmit se jelez) leállsz és megnézed a hűtőt, ha kezd melegedni akkor valószínű cserés a termosztát. Ezzel csak az a rossz hír, hogy ha az is 45 lovas, mint az enyém volt akkor a vezérlést is meg kell bontani.
2014. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!