Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hasonló ford focusnak...

Egy hasonló ford focusnak tényleg ilyen alacsony a fogyasztása?

Figyelt kérdés

[link]


Mint itt írják, hogy 4.2 a vegyes fogyasztás. Számomra elég hihetetlen, jelenleg autóvásárlás előtt állok és hasonló autót akarok venni. (mindenképp ford, nagy eséllyel focus csak még azt nem döntöttem el, milyen felszereltségű, kombi e vagy sem, természetesen amelyikből jobb állapotút kapok kedvező áron, a dízel az 100%) Igazából annyira nem az fogyasztást figyelem az autón, persze az is fontos de azért egy ekkora fogyasztás mindenképp előnyt jelent. Tudom ezek valószínűleg gyári adatok, nem fogok 3.7 literből megtenni 100km-t, de azért nagy eséllyel lehet tartani az 5 alatti átlagot? Jelneleg egy benzines 1.8-as mondeót használok ami azért zabálja az üzemanyagot.

Jó választás lenne egy a linkben feltüntetetthhez hasonló autó?


2014. dec. 8. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A Fordok dízelmotorja nem a legjobb konstrukció, sok a hibalehetőség és az újabbaknak elég húzós a javítása is. Annak ellenére normál kíméletes használat esetén 5l-es fogyasztás elérhető, de a 4l alatt már csak a perverzeknek sikerülhet, akik nagyon takarékosan képesek autózni és csak egyedül, csak hosszútávon, nem városban és nem pályán.

Az 1. és 2. generációs focusok nagyon jók, főleg a benzinesek, az újabbak, amit te is belinkeltél, kicsit szervízigényesebbek, azaz drágább fenntartani.

2014. dec. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez elég hasznos infó volt, nem is gondoltam volna. És pl maradva a focusoknál milyen évjáratút és motorral rendelkezőt érdemes venni? Tzdom, hogy első az, hogy mennyire jó állapotú, de mondjuk melyik generáció között válogassak?
2014. dec. 8. 09:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Mint írtam, az 1. és a 2. generáció nagyon jól sikerült konstrukció, amelyiket a rendőrség is használt.

Benzinesek közül az 1.4 gyenge, 1.6 és az 1.8 a legjobb választás.

Dízel közül mindegy mert egyformák, takarékosak, sokat bírnak, de szervízigényesek. Ha dízelt veszel, nem tudhatod hogy a kettős tömegű lendkereket, vezérlést, befecskendező rendszert cserélték e már, kijavították e már a tipushibákat, ezért kockázatos.

Ha nagyon sokat autózol, megérheti dízelt venni, mert a javítások ára kevesebb lesz mint amit megtakarítasz az alacsony fogyasztáson. Én a benzinest javaslom jobban, problémamentesek, fogyasztásuk 7-8 l között van, attól függően, hogyan használod.

Az újabb Focusok is jók, ha nem akarsz idősebb autót, de abból csak benzinest javaslok.

A sokat futott példányokat úgy tudod kiszűrni, hogy belül a kapaszkodók, gombok, ajtókárpitok külső rétege mállik, kopott. Olyan mintha sztreccsfóliával lenne becsomagolva ami szakadozik.

2014. dec. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát elég sok a ferdítés. Ilyen autóm van. Ez ha jól tudom, már nem ford motoros, hanem peugeot. A fogyasztása pedig 5,5-5,8. A fed comp lehet hogy 5,2-t fog mutatni, de ha tankolsz és kiszámolod, mindig egy fél literrel többre jön ki. Ami nem rossz. De ilyen 4 alattira sose számíts, és 5 alatti is csak úgy fog kijönni, ha közúton max 90-100 és nem fékezel sose. Az is csak a fedélzeti komp-on lesz. Nincsenek csodák.
2014. dec. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!