Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez, hogy télen nem szabad...

Mi ez, hogy télen nem szabad alufelnit használni?

Figyelt kérdés

Mindenféle rémhíreket osztanak a népek, hogy tönkremegy, meg megmarja a só, meg bla-bla. Lehet én is ezt mondanám, ha nem használnék télen is alut, de:


7 éve csak alu van az autómon télen is, és a világon semmi baja nincsen. Nem marja meg a só annak ellenére, hogy van rajta (nyáron okozott) festékleverődés.


Akkor meg mire ez a nagy lemezfelnizés télen?


2014. dec. 8. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet ez is egy legenda ami száj-ról szájra terjed hogy kimarja a só az alut meg ilyen baromságok nekem is télen fent volt a alufelni de semmi baja nem lett
2014. dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én sem tapasztaltam még károsodást pedig a mostani autómnál is van 1 garnitúra nyári, 1 garnitúra téli alufelnim, és az előzőnél is így volt.


Mondjuk én nagyon kényes vagyok az autómra és legalább hetente 1x lemosom, lehet ez is számít, nem szeretem ha rárohad a kosz. :)

2014. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez régen valóban így volt. Még ma is csak a körülmények változtak:


1. Már nem sóznak úgy mint régen és a só összetétele is vegyes. Kisebb a sótartalma.


2. Az alufelnik erősebb lakkozásúak.

2014. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szabadni szabad, csak könnyebben megtámadja és csúnyává teszi az alufelnit a téli sós latyak. Meg havas időben sokkal könnyebb benézni egy padkát, azt meg jobban tolerálják az acél felnik.
2014. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Régen még volt ilyesmire példa, ami bőven elég volt arra, hogy elterjedjen a szóbeszéd.
2014. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Nekem spec felmarta a tél a gyári festést hólyagosra.

Homokszórás, alu alapozó, normál alapozó és arra alvázvédő festék, most 2 éve nem moccan.

2014. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Múlt téle úgy adódott, hogy 18-as felnivel jártam, nagyon peres téligumikkal, kifogtam 30 centis havat is, de nem volt semmi gond, a felninek sincs semmi baja, szóval...
2014. dec. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!