Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tehermentesítő gyűrűt muszáj...

Tehermentesítő gyűrűt muszáj használni alufelninél? Lehet gyári lemezfelni csavarokkal rögzíteni az alufelnit vagy más csavar kell hozzá?

Figyelt kérdés

98-as Suzuki Swiftre szeretnék venni nem gyári alufelnit !

114,3 as osztóköre van és még annyit tudok róla hogy nincs hozzá tehermentesítőgyűrű !

Mivel én nem nagyon értek hozzá ezért nem tudom hogy mindenféle esetbe kell e ez a gyűrű !



2014. dec. 3. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Inkabb hasznalj osztokor modositot pl volkswagen 4x100 57.1 felet. Es akkor ha kell felni azt mondod h golfra kell. Szerintem egyszerubb
2014. dec. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:
88%

Az osztókör stimmel, 114,3-as a rég Swift.

Ne használd tehermentesítő nélkül.

Egy esztergályossal simán csináltathatsz, nem is sokért. Alu, műanyag a legjobb, mert akkor nem fog összerohadni az aggyal.

Nem is az a leglényegesebb, hogy a csavarokról leveszi a nyíró terhelést, mert a csavarok sokszorosan túl vannak méretezve.

De a tehermentesítő központosítja a kereket, a csavarok hiába kúposak, nem tudják pontközépre húzni a kereket, rázni fog, pattogni és úgy már árt a csavaroknak, lengéscsillapítónak, felfüggesztésnek, kormányműnek....

Nem szabad tehermentesítő nélkül használni.


Még egy dolog, ET-szám.

Mert az sem biztos, hogy stimmel, ezt a felni osztókört használta a Honda meg a Volvo is meg még biztosan más is, ott meg lehet, hogy tök más ET-szám kellett.

2014. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!