Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudják beindítani az...

Hogyan tudják beindítani az oroszok az autóikat minusz 50 fokban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a legjobb szintetikus olajok is megdermednek -40 fok körül, nem is beszélve arról, hogy a legjobb akksi is lemerül. És bizony néhány orosz városban nem ritkán van -50 fok körüli hideg.


Hogy indul be nekik így a kocsi?


De a legnagyobb kérdés, hogy hogyan indult be a LADA 30-40 éve, amikor még sehol nem volt szintetikus olaj, max 15W50-es ásványi?



2014. dec. 8. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Az oroszok nagyon durván nyomják. Akár alágyújtanak az olajteknőnek hogy ne legyen mézszerű az olaj. Dízelnek ilyen hidegben esélye sincs hogy elinduljon, de a benzines sem pöcc-röff azon az éghajlaton. Egyébként ilyen hideg vidékeken még az elektromos blokkmelegítés is elterjedt.
2014. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 RRR ***** válasza:
96%
én tolmácsoltam náluk egy helyen ahol éjjel -40 volt,ott le se állították a motorokat estétől reggelig
2014. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az elektromos melegítésről hallottam, de szerintem az inkább Norvégia/Svédország. Oroszok még nincsenek azon a szinten.


De az azért kemény, hogy járatni kell a kocsit egész nap. :_D

2014. dec. 8. 20:57
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Az elektromosságot ők is ismerik már régóta. Régen itt Magyarországon IFA-kba szereltek merülőforraló szerű melegítőegységeket, ami a svéd motormelegítők őse. Ezenkívül az üzemanyagos állófűtést is ismerik. Igaz, ha menni kell, akkor nem gondoloznak sokáig és alágyújtanak.

Ha nincs állófűtés, de van garázs, akkor oda beállítanak egy kályhát és befűtenek.

2014. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Elég nagy segítség lehet az is, ha az akkumulátorokat éjjel meleg helyen tárolják.
2014. dec. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Már Előttem leírták a módszereket. Én még olyanról is hallottam, hogy a kormányt koppra eltekerik az egyik irányba, ott fixálják (pl. kötéllel kikötik) és sebességberakva hagyják estére, járó motorral. Ezzel annyit érnek el, hogy az olaj nem dermed meg a diffiben és a váltóban.
2014. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
sebességbe rakva járó motorral az meg hogyan? :O
2014. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Megy körbe-körbe a gép a kitekert kormány miatt :D persze nem a panel tömbök előtt, hanem például katonaságnál.
2014. dec. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 egySanyi ***** válasza:
93%
Egész éjjel köröznek a szellemautók reggelre meg kifogy belőlük a nafta.
2014. dec. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
2014. dec. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!