Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vesznek sokan nagyobb...

Miért vesznek sokan nagyobb teljesítményű autókat?

Figyelt kérdés
Az én autóm kicsivel 100 lóerő alatt van, és 1 tonna, még sosem éreztem kevésnek. Nagyon sokan viszont 200 lovas béembéket és társaikat veszik. A magyar utakon ezt hol a fenében tudják kihasználni? Oké az autópályán tempósan tudnak menni, de máshol? Nem a gazdagokról beszélek, hanem azokról akik évekig spórolnak egy autóra, vesznek egy m3 BMW-t, a tulaj meg röhög hogy a pirosnál hogy lehagyott, közben meg hetente egyszer mennek vele 50 kilométert, mert nincs szervizre és zabálja a benzint. Akik szeretnek autózni, de nincsenek tele pénzzel miért nem vesznek inkább egy megbízható 100 lóerő körüli olcsón fenntartható tömegautót? Szerintem azzal is elég élvezetes menni, és egy ilyen átlag tömegautóval kb. 300 ezer kilométerig nincs sok baj. Nem vagyok irigy senkire sem, nagyon szívesen kipróbálnék egy jó erős kocsit, de annak csak én nem látom az értelmét, hogy sokan csak azért veszik meg hogy álljon a garázsban meg a szervizben?
2014. dec. 12. 00:39
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:
87%

Sokan az autózás élvezetéért veszik meg.


Az előző autóm 100 pacis volt, a ki Swift után nem volt rossz, de a mostani 130 pacisból néha-néha visszaülve elég gyengének tűnik. A 130-cal már elégedett vagyok, jól lehet vele haladni.

Öcsémnek kipróbáltam a 180 pacisát, hát nagyon élvezetes néha odalépegetni.

Emellett utazóautónak sem mindegy hogy 130km/h környékén a Fabiaból kiesik a motor vagy a nagyobb autónak kellemes a tempó.


A heti 50 km-re nem tudok mit írni, én május végén cseréltem olajat, azóta 11ezret beletettem.

(egyébként 300100 környékén járok és jó egészségnek örvend)

2014. dec. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom valakinek ez az álma hogy olyan kocsija legyen amilyet ő szeretett volna. Erre spórolt akkor miért ne venné meg?


Az is relatív hogy mi a drága, használtan lehet kifogni jobbat, rosszabbat. Tudtommal most Németből hordják befelé a sok használt BMW-t. M3-asa meg nem sok embernek van, inkább csak olcsóbb motorral szerelt változatok.


Aztán ha már szeretek autózni, akkor azt csak jobb olyanban megtenni ami nekem tetszik, és nem egy "tömeg autóban".


A pénz meg ígyis úgyis elmegy valami hülyeségre, van akinek erre, van akinek másra.

2014. dec. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

en azert mert alapbol keveset megyek( evi 5-20ekm) es ezt moped,sportmotor, sport vagy sportsedan harmas felallassal.

igaz a kocsikkal megyek legkevesebbet de mikor kell a kocsi(pakolas, hely, idojaras, tobb fo, stb) akkor osszekotom a hasznost a kellemessel.

igen kb. taxi arba jon ki minden es igen alkatreszekre 30-40% kedvezmenyem van meg magam szerelem( szerelo vagyok) de az elvezet nagy ur....

olyan ez mint tibi atyanak a humbakfalvi kisfrocccssss....

2014. dec. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

100 lóerős autóval is lehet közlekedni. De egy 200 lovassal jobb. A 100 lónak 200-al szemben nen a piros lámpánál van értelme. Hanem ha 80-nál előzöl. Akkor azért nem mindegy hogy adsz egy jó félgázt 5.-ben azt meg is előzted. Vagy a suzukiban visszarakod 3.-ba és padlózod és mire odaérsz a másik autós mellé akkorra a fordulatszám 6 ezren van. Közben váltasz egyet. Aztán addigra már lehet jön valami autó szemből... Aki megteheti az vesz erősebbet. Sokkal jobb és biztonságosabb vele előzni. Nekünk is csak 90 lovas 1.2 tonnás autónk van. De mentem már 220 lóerős benzinessel. Ami 1 tonna körül lehet. Na azzal nem kell annyit gondolkodni...

A mi autónkal meg át kell gondolni egy előzést ha benne ülünk 5-en...

2014. dec. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ha egyszer lenne lehetőséged használni egy erős kocsit értenéd...

Addig ez csak meddő szócsata. Ennyi erővel, 4 kerék 50 lóerő és elmész bárhová.

De lehet élvezetből autózni, lehet ragaszkodni egy autóhoz, mint egy lakáshoz, telefonhoz stb. Emellett státuszszimbólum is

2014. dec. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
ha a kérdező egyszer is ült volna,vagyis pontosabban vezetett volna egy erős 200+ lovas autót,akkor nem tette volna fel ezt a kérdést!!de akkor öregedj meg a 100lovas akármidben.......illetve arra kérdésedre hogy miért nem vesznek az emberek 100lovas megbízható autókat lenne pár válaszom...1)azért mert egy autó 100lovas akkor az rögtön megbízható?!? 2)mert valaki nem csak azért ül be az autóba hogy elmenjen a-ból,b-be,hanem élményautózni akar! 3)a modern világ ,modern autóiban a 100ló éppen arra elég,hogy lehet vele tartani a forgalom ritmusát,de már egy előzésnél vagy ha meg van pakolva már gond van.........stb,stb....illetve miért nem vesz mindenki 100lovas autót!?!?pont azért mert a tökfőzeléket sem szereti mindenki.....és ez itt a lényeg!!!
2014. dec. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én autóm kicsivel 1 tonna alatt van és 75 lóerős. Megvagyok vele elégedve, bár autópályára már nem mennék fel vele. Falvak, városok közt tökéletes, ha egyedül utazok akkor még jól is megy.

Vennék én is 200 lóerős autót ha annyi pénzem lenne hogy nem jelentene gondot a fenntartása. Pl a 140 lóerős autó autóúton 160-ig gond nélkül gyorsul még 3-4 személlyel is. Szerintem még a klíma se ront sokat a teljesítményen.

2014. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy tömegautóval is kész anyagi csőd autózni a jelenlegi helyzetben Magyarországon. Akkor már miért ne egy olyan autóval közlekedjünk amibe jól esik beülni, és szeretjük vezetni, és lámpánál nem áll előttünk és mellettünk egy ugyanolyan autó?

Hülye példa, de mondjuk a párizsit is meg tudod enni, de ha tudsz sonkát is enni, akkor miért ne a jobbat ennéd meg?


Én is így voltam vele, amikor megkaptam az első kocsim, egy '98-as alapmotoros Berlingot. Azzal a két év alatt kétszer mertem előzni, de úgy hogy vissza háromba, és padló, közben halálfélelem hogy csak senki ne jöjjön. De városban nem volt vele gáz, meg a maga nemében egy rohadt jó kocsi volt..

Aztán vettem egy 130 lóerős gépet, na az már tudott menni. Majd lett egy 190 lovas autóm, és a régi 130 pacis, amivel anno úgy éreztem hogy bombaként lőttem ki vele, pillanatok alatt egy lomha dög lett.


Próbálj ki egy erős és ritkább autót! Szerintem változni fog a véleményed.

2014. dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a lóerő számít, hanem a forgató nyomaték.

Ezt fogod észre venni és nem a lóerőt.

2014. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki keveset megy, attól még nem biztos, hogy kevés a pénze. Lehet, hogy csak sokszor csak nincs hová autóznia. Ha meg keveset megy, ritkábban is romlik el és nem áll a szervizben. Aki szórakozásból tart erős autót, azok többségének van egy hétköznapi autója, olyan, mint a tiéd is és azzal megy mindenhová.
2014. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!