Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az év melyik részében érdemes...

Az év melyik részében érdemes autót venni?

Figyelt kérdés

Már ha van ilyen, hogy időszak szerint..

Lehet hülyeség, nem értek hozzá.


2014. dec. 12. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:

nem hülyeség, mert régebben ősszel egy picivel több autót kínáltak eladásra.

telített a piac, most akkor érdemes, ha egy neked pont megfelelőt találsz... akkor már csak alkudni kell. az újnál mindegy.


tavasszal szebbnek látod, bármilyen.

2014. dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esőbe nem, mert nem látszanak a hibák. És "ellen szezonban" pl. kabriót ősszel, télen veszünk mert többet tudunk alkudni. Autós műsorban mondták, szóval nem én találtam ki.
2014. dec. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor inkább ősszel érdemes?
2014. dec. 12. 23:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Januárban, mert már befizették rá az éves teljesítményadót, hihi
2014. dec. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes amikor szükséged van rá.
2014. dec. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Valóban, csak akkor érdemes autót vásárolni bárkinek, ha arra valóban szüksége van és használja.

A gépkocsinak a járulékos költségei magasak. Biztosítás, súlyadó, műszaki vizsga és állapotának folyamatos karbantartása, szervizelése. Ehhez még a drága üzemanyag valamit az autópályadíjak adódnak. És az amortizáció, ami viszonylag magas.

Én azt gondolom, hogy ma minimum 10-20e km-t kell évente megtenni, hogy megérje az autót fenntartani.

Ha ennek anyagi feltétele nem igazán adott, inkább busz, vonat, taxi, repülő illetve ezek kombinációját ajánlanám.

2014. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell minimum 10-20 ezer km évente hogy megérje az autó. Aki idős, nem bír gyalogolni annak megéri még az évi 5.000km-t is.

Aki nem budapesten lakik hanem vidéken ahol nem jó a tömegközlekedés annak is megéri az autó mert nem kell korábban felkelni hogy beérjen a munkahelyére. Másrészről a busz se sokkal olcsóbb már.


ON: Egy nepper mondta hogy január és február környékén érdemes autót venni mert akkor olcsó.

Szerintem most is megéri. Télen kevesebb pénzük van az embereknek, nem akarnak annyian autót venni ezért lemegy valamennyit az áruk.

2014. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!