Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » eladtam egy szemelygepkocsit....

LEVENTE J kérdése:

eladtam egy szemelygepkocsit. es a gazda megigerte de nem akkarja atirni a nevere. mitt tehetek hogy vegye nevere? mert az oszes buntetese adojat en kel kifizesem mert a szemelynek esze agaba sincs.

Figyelt kérdés

2014. dec. 14. 19:43
1 2
 1/15 anonim válasza:

mikor történt? adás-vételi van? jött már bünti?

ha adásvételi van, akkor elvileg 30 napja van, hogy átírja. mondd el neki, hogyha nem íratja át és fizeti ki a büntiket, x napon belül akkor kivonatod a verdát a forgalomból. ha nem engedelmeskedik, akkor vonasd ki és jelentsd fel.

2014. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Vacuolum válasza:
Hét ha már elküldted a hivatalba az átíratásról a papírokat akkor jelentsd fel egyszerűen, ha meg nem akkor tedd meg gyorsan, mert akkor nem csak az eddigiek hanem a következő adagot is le kell nyelned.
2014. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Először is keresd meg a billentyűzeten a "Caps Lock" feliratú gombot. Ha megtörtént, nyomd meg.

Te nem kényszerítheted, hogy írassa a nevére. Az adásvétel után a szerződés nálad maradó példányát (ugye, írtatok rendes, négy példányos, két tanús szerződést?) be kell vinned az okmányirodába, ha ott iktatják, hogy nem a tiéd az autó, onnantól kezdve nem kell fizetned. Esetleg évente-kétévente újra fel kell keresned az okmányirodát, mert van, hogy az információ elkallódik és újra be kell mutatnod a papírokat, de fizetnivalód akkor sem lesz.

2014. dec. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is adtam úgy el autót, hogy nem íratta át az új tulaj. Jött egyszer fizetési meghagyás parkolásról. Szépen lefénymásoltam az adásvételit, az önkoritól kapott papírt, és elküldtem nekik. Azóta csend van. Sőt, kaptam valamelyik faluból levelet, hogy keresik az illetőt,mert nem íratta át az autót és kivonják a forgalomból a kocsit.

Neked ami fizetni valód van az eladott autóval kapcsolatban, az az ez évi súlyadó. Mert azt az fizeti, akinek január 1-én a tulajdonában volt a kocsi.

2014. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Amennyiben szabályszerűen adtad el az autódat, nálad is maradt az adásvételiből két példány.

Ezzel besétálsz az okmányirodába, és lejelented, hogy az autót eladtad az adásvételin szereplő illetőnek, amit ő nem hajlandó a nevére venni.

Kényszerátírással megszabadítanak az autót illető további adóterhek fizetése alól, de ha már a vevő közben gyűjtött némi bírságot, attól nehéz lesz megszabadulnod.

Eladás után az eladónak is érdeke lenne, hogy az eladást rövid idő alatt jelentse az okmány irodának (nem kötelező, de érdeke, hogy az eladott autó a nevéről lekerüljön)

2014. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

???


Már miért jönne neked bármi is? Ugye lejelentetted az eladást az önkormányzatnál, nemde?

2014. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
CSAK AZ A HELYZET HOGY EN 2013 DECEMBEREBEN ADTAM EL AZ ILETONEK Es unnepek elott megigerte hogy jon januarban hogy vegye nevere es AMI legnagyobb o mar eladta tovabb en most tudom kinel van az auto de nem lehet beszelni vele kihuzasak a forgalombo papirok nelkul nalam csak az adasveteli van mert mindenki aszt mogya semmit se tok csinalni
2014. dec. 14. 21:03
 8/15 anonim ***** válasza:

....


Mikor eladsz egy autót akkor NEKED IS KÖTELESSÉGED lejelenteni az eladást az önkormányzatnál. Semmi más nem kell csak az adás-vételi szerződés.


Ezt megtetted?

2014. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

akko ad le a nalad levo adasos vetelit az onkormnyzatnal.

erteted mit irtam? Nekem ehez volt a te kerdesedet megerteni.

2014. dec. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Jelentsd fel. Adás-vételi ott a kezedben, 15 napja van átíratni, ha a 16. napon íratja át akkor már meg qrják. Ha meg át se íratta, és úgy adta el, akkor pláne. Így aztán majd rajta fogják leverni a teljesítményadót is.
2014. dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!