Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Remélem nem megválaszolhatatla...

Remélem nem megválaszolhatatlan kérdés: melyik "fajta" nagymotorin kényelmes az utazás mindkét személynek?

Figyelt kérdés

Amint látjátok,nem értek a motorokhoz, de szeretnék ezen változtatni :D pár év múlva szeretnék motor jogsit, azután pedig motort venni, de nem tudom, hogy melyik volna legpraktikusabb számomra (természetesen addig sokminden változhat, de addig is "érnek" bennem az itt összegyűjtött információk): igazából kb. suliba járnék vele ill. hasonlók, szóval nem hosszú túrák- sportmotorok szimpatikusak :)

Illetve ezekbe a sportmotorokba lehet pakolni? ("oldaltáskát" kivéve, ha azt egyáltalán lehet rá rakni)



2014. jún. 24. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem az NSR-en kényelmes volt utasként, és vezetőként is.

Édesapámat vittem el pár körre, mert a sebesség szerlmese lett :D

125 cc, power szelepes, de meg sem érezte a második személyt... És elég kényelmesen elfértünk.

2014. jún. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem utasként olyanon, ahol a két ülés egyben van és egy magasságban.
2014. jún. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

peldaul ezen garantaltan kenyelmes az utazas mindket szemelynek. Iskolaba jarni kicsit talan nagy.


[link]

2014. jún. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát ez tényleg nagy :DD

És a "normális" motorok ára hol kezdődik? Esetleg használtat is megéri venni?

2014. jún. 25. 15:55
 5/8 anonim ***** válasza:

"pár év múlva szeretnék motor jogsit, azután pedig motort venni, de nem tudom, hogy melyik volna legpraktikusabb számomra"


Motorozási ambícióid tartogasd azokra az időkre amikor már tudod mit akarsz. Ha ez nem megy, akkor a motorozást nem neked találták ki.

Fentiek alapján olyan ember lehetsz akit a reklámok és más emberek véleménye irányít. Szerintem ez gáz ( meg lehet hallgatni más emberek véleményét és döntést hozni, de itt nem erről van szó.)


A motorozás pont az a kategória ahol neked kell hozni döntéseket. Vacilálhatsz típusok között, de elképzelések nélkül szerintem ne is vágj bele. Komolyan. Csak csalódás lesz - van ilyen ismerősöm.


"Illetve ezekbe a sportmotorokba lehet pakolni? "("oldaltáskát" kivéve, ha azt egyáltalán lehet rá rakni)


Van rá oldaltáska ( is ) de ezeket a motorokat nem túrázásra találták ki. Elhiheted nekem, több éve motorozok sportmotoron mint ahány éve te a Földön élsz.


"használtat is megéri venni?" Motort úgy általában "nem éri megvenni". Hacsak nem vagy motorosfutár vagy ilyesmi - aki munkaeszközként használja - mert a motorozás csak viszi a pénzt. Bizony.


Más szempontból: egy nyaralás mondjuk a Balatonnál vagy bárhol a világ csücskében "megéri" ? Anyagi szempontból sehogysem, más szempontból meg megfizethetlen.


Nagyon nagy életszemlélet váltásra van nálad szükség.

2014. jún. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Köszönöm" Kedves Utolsó Válaszoló,hogy így leírtál engem. Hogx is? Ja, nem is ismersz, de nagy segítség voltál számomra. Tényleg. Most megnyílt előttem a gondolkodás egy új ajtaja, s mostantól változtatni fogok az életfelfogásomon, nem is tudom hogy élhettem ezidáig, köszönöm.

Amúgy nem. Igazából azért kérdeztem, amit, mert szeretnék megtudni erről-arról többet, de úgy látszik, te motorral a segged alatt születtél. Bocs, én nem.

Szóval, oké, hogy te "menő motoros" vagy, én meg nem. Lehet,hogy te meg 30x vagy, én meg 17. Tudod, valahol el kell kezdeni, nem? Talán te pasi vagy, én meg csaj. Lényegtelen, most is arra pazaroltam az időmet, hogy leírtam a reakcióm, talán senki sem fogja elolvasni. Bocsánat, ha megsértettelek, nem állt szándékomban

Szóval: most tanulok vezetni, szóval valószínűleg B jogsim lesz. Először ilyen típusút szerettem volna, majd ezután az A-t. De azt meg akkor, ha lesz rá pénzem, ugyanis azt nem fogják kifizetni a szüleim, mert nagyobb tesómnak is.csak B-t fizettek, szóval ez így szerintem fair. Tehát tudom,hogy mit szeretnék, de még nam jött el a pillanat, meg suli közben nem szeretném csinálni,mert rengeteget kell tanulnom... És miért hiszed azt, hogy engem más emberek véleménye irányít? Akkor igazából nem ülnék motorra, mert nem épp a legbiztonságosabb közlekedési eszköz:( Azt értem, hogy nem túrázásra találták ki ezeket a.motorokat, de azért akár egypár cuccot mi módon vinnék el magammal a motoron A-ból B-be? :D Ha pl. valaki motorral jár dolgozni, azért az megéri, nem?

Azért köszi, látod, már másként nézem a világot :D

2014. júl. 19. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok hülye, hogy válaszolok. Ezt komolyan gondolom.


"Amúgy nem. Igazából azért kérdeztem, amit, mert szeretnék megtudni erről-arról többet, de úgy látszik, te motorral a segged alatt születtél. Bocs, én nem."


Nem születtem azzal, de amikor eldöntöttem, hogy motorozni akarok ( elég korán ) akkor már voltak elképzeléseim. Neked pedig nincsenek.


"Szóval, oké, hogy te "menő motoros" vagy, én meg nem."


Ezt úgy alapból nem értem, de végül is mindegy, a korral hülyül az ember. Számomra a motorozás hobbi és ennyi. Nem állítottam magamról, hogy menő lennék. Eddig jövök, innen megyek. Sose raktam ideológiát a hobbim mögé.


"Lehet,hogy te meg 30x vagy, én meg 17. Tudod, valahol el kell kezdeni, nem?"


Igen és a minimális elvárás, hogy tudd mit akarsz. Ha nem tudod akkor ne kezd el. Ennyi. Ez ilyen hobbi.


"Talán te pasi vagy, én meg csaj."

Ennek semmi köze a nemekhez. Nincs jelentősége.


"Lényegtelen, most is arra pazaroltam az időmet, hogy leírtam a reakcióm, talán senki sem fogja elolvasni. Bocsánat, ha megsértettelek, nem állt szándékomban "


Nem sértettél meg, véleményemet veled szemben én továbbrai s fentartom. Én sem vagyok tévedhetetlen, de szuverén véleményemhez jogom van. Te leírtál egy kérdést és kaptál választ. Lehet velem egyetérteni, vagy nem, esetleg nem tetszik a válaszom - ez van. Nem kell ezt túllihegni.


"Szóval: most tanulok vezetni, szóval valószínűleg B jogsim lesz. Először ilyen típusút szerettem volna, majd ezután az A-t."


Ezt nem értem miért tartozik ide, de sok sikert kívánok hozzá.


"De azt meg akkor, ha lesz rá pénzem, ugyanis azt nem fogják kifizetni a szüleim, mert nagyobb tesómnak is.csak B-t fizettek, szóval ez így szerintem fair."


Családi költségvetési ügyeitekhez sem kívánok véleményt hozzáfűzni. Szerintem ez rajtatok kívül senkit sem érdekel.


"Tehát tudom,hogy mit szeretnék, de még nam jött el a pillanat, meg suli közben nem szeretném csinálni,mert rengeteget kell tanulnom... És miért hiszed azt, hogy engem más emberek véleménye irányít? Akkor igazából nem ülnék motorra, mert nem épp a legbiztonságosabb közlekedési eszköz"


Nem tudod mit akarsz,nincsenek elképzeléseid és egy ilyen fórumon kérdezgetsz. Ez pontosan engem igazol.


"Azt értem, hogy nem túrázásra találták ki ezeket a.motorokat, de azért akár egypár cuccot mi módon vinnék el magammal a motoron A-ból B-be? :D Ha pl. valaki motorral jár dolgozni, azért az megéri, nem? "


Ezt a kérdést olvasd el. Főleg az utolsó mondatot. Nem releváns motorozás szempontjából. A motorozás úgy alapjában nem éri meg ( ha az anyagi vonzatát nézzük). Nézzünk engem, ha rá lennék kényszerítve, hogy munkába járjak a motoromon, megutálnám a motorozást - ettől függyetlenül más persze élvezheti az ilyesmit. Azt is leírtam, hogy egy sportmotor pont alkalmatlan - szerintem - ilyesmire.


Írtál egy kérdést, kaptál egy választ. Így fogd fel. Nem kell ezen túl sokat gyötrődni. További sok sikert - úgy mindenhez.

2014. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem is gyötrődök ezen tovább.

A B jogsi úgy jön ide, hogy ott is kell döntéseket hozni pillanatok alatt, épp úgy, mint a motorozásnál, szóval nem úgy szállnék fel egy motorra, hogy úhh most de jó lesz, mert száguldozok.

De az amúgy honnan szűrted le, hogy nem tudom,mit akarok. De ezt most komolyan kérdezem, mert akkor valamelyikőnknek itt szövegértési problémája van?

És az igazol téged, hogy egyenlőre nem tudok a motorokról sokat? Természetesen nem azzal szeretném kezdeni, hogy hogy kell a motor karburátorját vagy akármilyét összerakni. (persze ez is hasznos lehet...)

És azt te miért gondoltad, hogy "mások véleménye irányít"?

Ennyire rossz volna a a szövegfogalmazásom?

Amúgy én is hobbinak szeretném.

Az meg érthető, hogy viszi a pénzt- kivéve, aki azzal dolgozik(de ez meg persze a keresetétől függ :D, meg hogy mennyit áldoz a motorjára...)

2014. júl. 20. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!