Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik kereskedésből vásároltak...

Akik kereskedésből vásároltak használt autót! Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

6-700 ezer Ft-unk lenne autóra, ezen kívül még kb. egy százast hagynánk egyéb költségekre. Kérdésem az lenne, hogy ekkora összegnél (nem jelentős) mennyire érdemes magánembernél vásárolni? Mert nekünk kicsit a kereskedéshez húz a szívünk, már csak a kényelem miatt is, hogy ott sok mindent elintéznek nekünk... Tehát akik kereskedésben vásároltak! Mennyire vagytok elégedettek? Így visszagondolva csináltátok-e volna inkább másképp? Mennyit fizettetek közvetlen a vásárlás után még az autóra a vételáron kívül?

(Itthon a városban van vagy 5-6 kereskedés, 2 a közvetlen közelünkben, és persze vinnénk embert is hozzá...)


2014. dec. 18. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen árkategóriában szvsz mindegy, hiszen úgyis 10+ éves autókkal fogsz találkozni. Azokkal meg a kereskedő pont ugyan úgy fog trükközni, mint a magánszemély.


Vigyél hozzáértőt, nézzétek át a kocsit és annyi. Ha kicsit is gyanús ott kell hagyni.

2014. dec. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vizéli László ***** válasza:
Én mindkét autómat kereskedésből vettem. Az elsőnél megszívtam ez egy pesti kereskedés volt. Ott 500000-ért vettem 1 mitsubishi coltot. Az 5 év alatt míg nálam volt folyamatosan szívtam vele, mert az előző tulaj trehány lehetett és minden baj nálam jött ki, valamint nem volt velem hozzá értő. A második autómat helyben tatabányán vettem (2006-os Kia Rio). Immár 2,5 éve nyüstölöm a kis dieselt, olajcserén, szűrőkön kívül 2 szilentet kellett vennem ami cak pakk 3000Ft-ba került. A második esetnél volt velem hozzáértő is. Szerintem kereskedésből is tudsz kifogni nagyon jó darabokat, csak mindenképpen legyen veled valami hozzá értő is. Sikeres vásárlást kívánok.
2014. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Aky987 ***** válasza:
ez zsákba macska nincs olyan hogy magánszemély vagy autókereskedő..minegyiknek megvannak mindig a maga dolgai ha rossz ha jó akkor is el akarja sózni...én magánszemélytől vettem egy Rover 25-öst vittem roverest aki ért hozzá és 1 dologban trükközött a csávó a kipufogó agyon volt szilikonozva és a "szoknya" helyett egy vascső volt benne hogy ő tudott e erről azt nem tudom. A papírozás 40e volt...és ne az alapján ítélj hogy mindent megcsinálnak neked...ha ennyire lusta vagy akkor olyan autót is fogsz választani mert közel van és mert nem megyek el mást meg nézni...stb stb. Nekem ismerős megcsinált mindent a kipufogón 12ezerért. Az emlegetett felő határodon vettem az autót egy fillért nem költöttem utána rá fél éven át.Elötte volt nagyszervízben németországban és behozatalkol is mennie kellet vizsgáznia. Sok sikert :)
2014. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Magánszemély talán kisebb eséllyel akar átvágni.

Az enyémet kereskedésben vettem, 95% pozitívum, az exemét kereskedésben 20% pozitívom. Kereskedőtől és a fellépésedtől függ, ha látják rajtad, hogy nem értesz hozzá megvezetnek

2014. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Huu, itt tenyleg nem az szamit, hogy mi min mentunk keresztul, hanem hogy te milyen ember vagy es milyen embert fogsz ki.

En kereskedesbol vettem de nem tudtam eltitkolni, hogy szerelmes voltam az autoba es keptelen voltam alkudni pedig mindenki azt mondja olcsobban is el lehetett volna hozni, de en annyira akartam es ez volt elso vasarlasom es ezt lattak rajtam es behuztak a csobe.


Masodik kocsinal mar rafkosabb voltam. Meg szerelmesebb voltam, de szineszkedtem. Sot, elso alkalommal csak targyaltunk es nem tettszett az ajanlat es felalltam es eljottem. (alig vartam hogy visszamenjek) de ugy mentem vissza masodjara, hogy azt mondtam ennyit adok, nem tobbet. (a hajam kitepem ha nem mennek bele mert abbol az autobol 100km korzetben nem volt meg egy ilyen es nekem pont az kellett, de szerencsere elfogadtak az ajanlatom! ;)


Anyuek (idos szulok) szinten kereskedesbe mentek megnezni egy autot, de mikor lattak hogy kicsit utott-kopott, a kereskedo odavezette oket egy masikhoz ami olcsobb is volt es idos tulajdonostol tipp topp allapotban es apu ugy mondta ra az igent, hogy meg csak nem is tesztvezette!!! En sokkot kaptam. Hogy tudtad ugy megvenni hgoy nem mentel vele???? Apu: "beinditottuk, szep hangja volt"....eszem megall...


Az igazsag az, hogy nem lett semmi hatulutoje hogy nem vezette, csak azutan, hogy kifizette (600e), mert tenyleg olyan az auto ahogy kinez, tipp-topp megkimelt tiszta hibatlan allapotban. Szerintem oriasi mazliuk volt, de nem tudom, hgoy ez mitol fugg, kereskedotol, eladotol, nemtom ;(

Nem tudom mennyit fizettek meg erre-arra, de nekik megerte mert a kereskedesben elinteztek nekik mindent, biztositast is es ok idot/energiat sporoltak ezzel.

2014. dec. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi kereskedésben vettük. Ami vásárlás után derült ki, hogy nem a futózott(!) téligumik, hanem az egyik kerékcsapágy miatt búgott. Kb. ennyi. Később találkoztam egy emberrel, aki ismerte a volt tulajt. A gyanúm beigazolódott, az autó eleje össze volt törve (nem vészesen) Különben korrektül lett javítva, én a motorháztető és a sárvédők közötti eltérő hézagok miatt gyanakodtam.
2014. dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!