Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes W124 3000D ( szívó )...

Mercedes W124 3000D ( szívó ) teljesítmény növelés?

Figyelt kérdés
Lenne egy ilyen autóm, a teljesítménye vagy 103/109/113 Le, sajnos a rendszerben is tévesen 147 Le-snek van beírva az autó csak úgy mint a forgalmiban. Így nem tudom pontosan megállapítani a 3 közül melyik lehet, bár gondolom lényeges eltérés nincs a 3 motor között. A kérdésem annyi lenne, hogy a miképp növelhetném legalább minimálisan a teljesítményt? Sajnos nem vagyok hozzá értő ezen a területen, de arra gondoltam hogy keresek egy 137Le-s szívó 24 szelepes om606-os motort, bontásra, és abból néhány alkatrészt átcserélnék. Itt jön a kérdés, melyek lennének ezek, melyeket érdemes lenne cserélni? Ha jól tudom a hengerfej, és az adagoló kivételével kompatibilisek az alkatrészek.
2014. dec. 25. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudod....ha meg nem tudod jól vagy elbangálsz valamit, van egy kuka motorod. Döntsd el, hogy szivó diesel autót szeretnél, vagy teljesítményt, a kettő nem fér össze.
2014. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dörmögő ***** válasza:
Szívó motornál az a megoldhatatlan probléma hogy a nagyobb teljesítményhez több levegő kellene, de a motorod már így is a maximális levegővel dolgozik. Itt jönne a képbe a turbó, kérdés hogy mennyit áldoznál rá.
2014. dec. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívó motornál elméletben az alkatrészek könnyítésével, a gázcsere gyorsításával és többlet üzemanyaggal lehet nagyobb teljesítményt elérni. Ne kezdj bele, mert ennek nem lesz vége és anyagilag is belerokkansz. Egyszerűbb egy eleve turbós motort belelógatni.
2014. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szántóvető ***** válasza:
a szívódízel lomha a turbóshoz képest amin nem fogsz tudni változtatni.biztos megy a kocsid 190- et ötös váltóval,ennél többet feltöltő nélkül nem fogy tudni kihozni belőle.
2014. dec. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyári kipufogó rendszer le. 70-es csőrendszer fel. Plussz sport légszűrő. Adagolón a füstcsavar segítségével gázolaj dózis növelése addig amíg üresben forgatva éppen , hogy nem kormol. Szerintem egy plussz 10 le így kinyerhető lesz egy ekkora motornál. De ha kevés akkor inkább a 147 lóerős turbóját- adagolóját kellene beszerelni. Szerintem ez egyszerűbb lenne. Továbbá van mercis találkozó minden hónap utolsó szombatján. Ott talán megmondják.

[link]

2014. dec. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!