Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyesen tanítja így az oktatóm?

Helyesen tanítja így az oktatóm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kresz vizsgára járok, már vezetem az autót, viszont vmit nem értek :D

Itthon is, meg máshol is az hallottam, hogy miközben a kocsi megy (pontosabban gurul), addig nem szabad a sebességváltót egyesbe berakni. Az oktatóm viszont - főleg jobbkezes utcákba, de máshol is, mikor lassan gurul az autó - beteteti egyesbe.

Az lenne a kérdésem, hogy helyes e ez így?

17/f



2014. dec. 25. 12:25
1 2 3
 1/23 egySanyi ***** válasza:
81%
Oktatáson csináld úgy, később rutinosabban egy szimpla jobbkezeshez elég a kettes is vagy hármas amíg meg nem kell állni teljesen.
2014. dec. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire lassan?
2014. dec. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2-es: van hogy körforgalom előtt egyest kapcsoltat, pedig megyünk akkor 20-al kb.

2014. dec. 25. 12:44
 4/23 Vizéli László ***** válasza:
70%
Engem úgy tanítottak hogy az 1-es sebesség fokozatot csak álló helyzetből való elindulásnál használhatjuk.
2014. dec. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az autó erején múlik az hogy hová váltasz vissza egy adott tempónál. Gyengébb autók motorját jobban szokták húzatni mert csak magas fordulatszámon van valami erőnek nevezhető a motorban. Nem egy 3 hengeres 1000-res suzukival tanulsz véletlen?
2014. dec. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 egySanyi ***** válasza:
100%
20-nál saját kocsival biztos nem váltanék egyesbe, lehet be se venné, de oktatáson nem nagyon tudsz mást tenni, mint ahogy az oktató mondja.
2014. dec. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem rossz hogy igy tanitja, 5-10 km/h-nál már nem árt, ha 1-be tolod, mert 2-ből sok autó már nehezen indul meg.
2014. dec. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"Engem úgy tanítottak hogy az 1-es sebesség fokozatot csak álló helyzetből való elindulásnál használhatjuk."

Én is így halottam, ezért nem értem :)


"Nem egy 3 hengeres 1000-res suzukival tanulsz véletlen?"

Suzuki Swift, szerintem nem sokkal erősebb (ha erősebb), mint amennyit te mondtál.


"20-nál saját kocsival biztos nem váltanék egyesbe, lehet be se venné,"

Nehezebben veszi be, mint álló helyzetben vagy kisebb tempóba.


Köszönöm a válaszokat! :)

2014. dec. 25. 13:05
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én kocsim be se venné az 1-est menet közben, csak akkor ha épp h gurul. Ha a kereszteződés emelkedőn van és le kell lassítanom hogy közülnézzek akkor 1-esbe teszem
2014. dec. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

Egyesbe eredetileg csak álló autót teszünk, hiszen az 1-es és az R nem szinkronfokozat!


Az újabb autókat már be lehet mondjuk rakni 1-esbe guurlás közbe is, de nem egészséges, maximum akkor ha már tényleg éppen, hogy csak gurultok, de akkor is jobb a 2-es.


7esnek meg üzenném, hogy nincs olyan autó ami nem indul el 2-esben, csak ügyetlen sofőr.

2014. dec. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!