Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi mindent hasznos és tanácsos...

Mi mindent hasznos és tanácsos venni, tartani az autóba? És akkusaru tisztítást, mérést hogy végezzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég kezdő vagyok, most vettem egy autót. Az alábbi dolgok vannak benne: pótkerék, ahhoz mindenféle eszköz ami kell, elsősegély doboz, sárga mellény, elakadás jelző háromszög, wd40, fagyálló, egy két alapszerszá, törlőrongy.


Amire gondoltam és ha hasznos akkor erősítsetek meg benne: biztosíték illetve izzókészlet


Akku sarukat úgy tisztítom hogy miután levettem a két vezetéket róla simán megtörlöm? Kontakt hibát lehet elkerülni vele ahogy olvastam. Biztosíték ha meghibásodik út közben, hogy cserélem?

Mérés úgy működik hogy multimétert ráteszem a sarura? Gondolom járó motornál.


Bocs a sok kérdésért!


2014. dec. 27. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Én tartok még egy tiszta rongyot az autóba ha pl a párás ablakot kell törölni és van jégoldóm is.
2014. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

már egy régebbi kérdésnél leírtam, bemásolom ide is:

Kötelező az elsősegélydoboz, elakadásjelző háromszög, meg talán a sárga mellény.

Nekem ami van bent még az a poroltó(külföldön van ahol kötelező), pótkerék, emelő, izzókészlet(azt még ki tudom cserélni az autóban), meg van bent pár biztosíték is.

Aztán az extrák közé tartozik még kis szavargyújtós kompresszor, telefontöltő, telefontartó(telefonban van gps), van magyarország térkép, zsepi, wc papír, popsitörlő, kézfertőtlenítő. Hólánc, vontatókötél, pár sima kötél, gumipók, nagy 5 tonnás spanifer.

Jégkaparó, apró, rágó, ásványvíz, elemlámpa.

Toll, papír.

egy kis törölköző is van bent a kocsiba-nyáron megspékelve egy fürdőnadrággal.

Meg még ki tudja micsoda.

Meg szinte mindig nálam van a villanyszerelő táskám. tehát abban is van pár hasznos dolog, pl. csavarhúzó, fogó, szigetelőszalag.

Régi autóban is ezek voltak, plusz még egy szerszámosláda, út széli motorgenerálhoz.

Említettétek a napszemüveget, nálam is van bent a kocsiban, bár egyszer nem használtam még, valahogy nem szeretek benne vezetni.


plusz még ehhez írtam egy másik hozzászólásban a kést is.


Akkus dilemmához:

1x kell normálisan csatlakoztatni az akkumlátort, aztán amíg tönkre nem megy, rá se kell nézni.

Nekem már több mint 6 éve van bent az aksi, gondozásmentes, tehát nem kell bele desztvizet öntözgetni. Amikor betettem, csiszolópapírral kicsit megpucoltam a két sarut, majd bekentem vékonyan belülről valami régi, tsz-ből ellopott gépzsírral, amiből már elfogyott vagy 10 dobozzal de még mindig van 3x annyi, tehát azzal bekentem, feltettem, meghúztam, érzéssel, finoman mintha lovat b..znál, aztán azóta kb. rá se néztem.

Ha tudsz multiméterrel mérni, akkor úgy méred igen, de én beszereztettem kínából 1000párszáz forintér egy ezred pontosságú voltmérőt, be van építve, pontos is, jó is, és nem kell méregetni.

Biztosítékcsere menet közben? attól függ hol a biztosítéktábla, régi autómban az anyósülés lábterénél volt, ott menet közben cseréltem(szó szerint)

mostaninál a vezető lábtérnél van, meg nehezebb is lepattintani, így ehhez megállok, aztán úgy cserélem, olyanra mint ami bennevolt.

2014. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, nagyon hasznosakat írtál, jó a megfogalmazásod is! :)

2014. dec. 27. 20:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Hasznosak azok a dolgok amiket bepakoltál, ilyenkor télen még ajánlott egy pokroc is, és ami nagyon fontos főleg ha hosszú útra indulsz ELEGENDŐ üzemanyag. Sosem lehet tudni karambol miatt dugóba kerülsz akármi, az utasteret fűteni kell. Hasznos még szélvédőmosót is magadnál tartani.
2014. dec. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Kacsaszalag" (duct tape) Munkavédelmi kesztyű, ha kereket kell cserélni. Nejlon zacsi, ha valami koszos dolgot kell betenni a kocsiba. Zseblámpa, ha este kell valamit matatni a kocsi körül.

Ha álló helyzetben méred az akksit akkor a terheletlen feszültégét látod (min 12.4V az alatt tölteni kell) ha járó motornál mérsz, akkor a kocsi töltését méred.

2014. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Így télen még: jégkaparó és/vagy jégoldó. Nem a kocsiban, hanem magadnál: zárjégoldó.
2014. dec. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindenkinek!
2014. dec. 27. 21:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Porralolto, eü doboz, szarvasbőr, 1l olaj potkerek+kulcs, sarga melleny, telefon tolto kabel, ures uditos flakon(viz, benzin hianyra), zseblampa, bikakabel, vontato kotel


Izzot kapsz kuton, bizti meg a tablaban eleg a 2-3db az ures pothelyen tartalek.

2014. dec. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!