Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsit nem inkorrekt mikor...

Kicsit nem inkorrekt mikor egy autót úgy hirdetnek meg, hogy "a felni nem jár hozzá/megegyezés tárgya? "

Figyelt kérdés

Ahogy nézem a használtautós hirdetéséket gyakran találkozok olyanokkal,hogy gyönyörű felnik az autón, és akkor a leírás végén oda teszi,hogy már eladta,nem jár az autóhoz,megegyezés tárgya.

Akkor miért nem úgy fotózza le ahogy adja?

Tudom,nem akarja lecserélni egy kép kedvéért a gyári felnire a kerekeket, de akkor is, nekem ez nem szimpatikus.

Mintha 2 aranytömböt tennék a műszerfalra,lefotóznám és odaírnám,hogy az aranytömb nem jár hozzá.

De annyira más az összhatás mikor 200 ezres felniken áll az autó meg amikor az 50 ezres gyári van rajta.


2014. dec. 28. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Valaki megérti ezt,valaki(te) meg nem.
2014. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne inkorrekt? Ő valamit közölt, amit te vagy elfogadsz, vagy nem. Viszont a teljes korrektséghez hozzátartozna hogy csinál képet arról a garnitúráról is amivel "alapáron" adná az autót. Mert ha leütött felniket ad sz@r gumikkal és ezt nem közli mielőtt elindulnál megnézni az autót, na az már inkorrektség.
2014. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak ha megnézek egy autót azt elsősorban a képek alapján teszem, tehát az az első amit megnézek, ha már képen is szarul néz ki egy autó az nem fog érdekelni, és amikor látom,hogy szép felnik vannak rajta az feldobja az autót is, de aztán leírja,hogy ja bocs ezt nem adom hozzá, akkor ránézésre semmivel sem különb az a kocsi mint egy másik amin gyári felnik vannak, és lehet még jobb is az a rosszabbul kinéző gyári felnis.
2014. dec. 28. 11:31
 4/12 anonim ***** válasza:

A kereskedők meg általában a hirdetésfeladásig már el is adják az eredeti szép felnit a jó gumival és tesznek az autókra egy olcsóbb kopottabb felnit, agyonhasznált gumikkal. Ez se korrektebb.

Megértem a vevőket is, mert minél több mindent szeretnének az autóhoz kapni.

Az eladókat is. Ha adtad már el valaha egy közepesen drágább autódat, akkor láthattad, hogy a legtöbb vevőjelölt elég pofátlanul akar alkudni. Akkor meg már jobban megéri külön eladni a felniket, pláne, ha drága, minthogy az autóhoz add ingyen.

Ha van téli/nyári felnin is gumi, akkor megtehetné, hogy akkor már az olcsóbb télivel fotózza le, nem is kellene újracentírozni, emelője meg csak van...

De jól mondod, lehet, hogy néhányan direkt a drága felnikkel fotózzák, hogy az autó szebbnek tűnjön és hogy ne kelljen külön hirdetni a keréktárcsákat.

2014. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem inkorrekt. Miért lenne az? Egy felni csak kiegészítő, ami egyértelmű, hogy általában magasabb értéket képvisel.


Ha ér egy autó 500ezret de a benne lévő zene még annyit, nyilván odaírja, hogy azért külön pénzt számol fel, mert nem tartozéka.


Akkor lenne inkorrekt, ha úgy hirdetné, hogy felnivel együtt eladó, majd végül mégis pénzt kér érte külön.

2014. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Joci_27 ***** válasza:
86%
Szerintem sem egészen korrekt módja a hirdetésnek, nem nevezném nyílt átverésnek, inkább egy nagyon ügyetlen félig meddig becsapós-mézesmadzag taktika. Egy házat sem úgy hirdet meg az ember, hogy "a kerítés meg a tetőcserép nem jár hozzá, mert azt már eladtam". Ezt nevezik cigánykodásnak, ilyen eladótól ne számíts sok jóra!
2014. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem inkorrekt. Csak kicsit illúzióromboló hogy ott a szép felni de a leírásban meg írja hogy feláras.

Ha úgy hirdetné pl a 800.000ft-os autóját hogy az árba beleszámolja a 200.000es felnit , tehát 1 millióért hirdeti, akkor meg se nézed a hirdetését mert te 800.000ft-ig nézel autókat, mert tudod hogy pl az a G Astra ami neked kell, azzal az évjárattal, felszereltséggel 800.000 körül kapható.

Persze jogos ha kéred hogy küldjön képeket azokról a felnikről amivel adja neked az autót.


Én úgy csinálnám az eladó helyében hogy először meghirdetném a felniket, ha elkelt akkor leveszem és vissza a gyárit, majd jöhet az autó eladása. 30-40.000ft-os felninél nem szórakoznék ilyennel.

2014. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szántóvető ***** válasza:
szerintem nincs gond az ilyen hirdetéssel.vásárlásnál az ilyen apróságok-jól néz ki a verda alufelnivel-ne érdekeljenek.100x fontosabb a kaszni meg ami a motortérben van.
2014. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Beviz Elek ***** válasza:

Ja, öcsém is akart kocsit venni.


1,1m volt a feltüntetett ára a körbefényképezett autónak.


Leírásban: a jelenlegi rozsdamentes kipuff rendszerrel + x ezer ft, a képen látható felnikkel + y ezer ft, a zenével + z ezer ft.


Az autó a lefényképezett állapotában 1,6m ft volt.

2014. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is csináltam ilyet, iszonyú drága 18-as felni volt, új nyári gumikkal, augusztusban meghirdettem az autót, és akkor készitettem a képeket. Még jó, hogy nem fogok azért elmenni a gumishoz, hogy vegye le a hatalmas felniket, és tegyem fel a vasfelnit, csak néhány kép miatt, majd ugyanezt forditva. Ez rengeteg idő és pénz.

Az a nem korrekt, mikor nem irja oda, hogy a felni nem eladó, megveszed az autót, és akkor szól, hogy majd a felnit hozd vissza... Még nem is ad hozzá másik kerekeket.

2014. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!