Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépjármű kötelező biztosítást...

Gépjármű kötelező biztosítást milyen esetben lehet "közös megegyezéssel" felmondani?

Figyelt kérdés
A Köbe-nél vagyok és B4-es besorolással, 7 éves suzukival, balesetmentesen 45.000 az éves biztosításom díja. A kalkulátor szerint éves 14.500-ért is lehetnék biztosítva (K&H). Az évfordulóm 11 hónap múlva van, de én szeretném felmondani és így spórolni 30.000-et. A szerződésben létezik egy közös megegyezéses felmondás, annyit tudok róla, hogy jól meg kell indokolni. Elég vajon, ha azt mondom, hogy nem bírom fizetni, stb stb?

2014. szept. 29. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Két hónapja, amikor válthattál volna, még bírtad fizetni.

Nem jó indok.

2014. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2 hónapja még volt munkám? :)
2014. szept. 29. 10:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt bemondásra tuti nem hiszik el.

A felmondólevelet, munkaügyi központtól igazolást, hogy munkanélküli vagy biztosan csatolnod kell. Szerintem.

2014. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen.

Ha nem tudod fizetni, add el az autót, vagy ideiglenesen vonasd ki forgalomból.

Ez nem fogja meghatni a a biztosítót!

Előbb kellett volna figyelned. Majd jövőre...

2014. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Szerződése közös megegyezéssel történő megszüntetési kérelmét biztosítónk elutasította..."


nem hatotta meg őket :(

Végülis igazuk van, de akkor is rohadt drága, legyen ez tanulság az utókornak.

3 éve a KöBe volt a legolcsóbb biztosító az én esetemben, most meg már nagyon drága. 45.000-ért már casco-val is találtam más biztosítónál. Azért nem mindegy.


Ne legyetek KöBések :)

2014. szept. 29. 14:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony kérdező. Most megtanultad, hogy MINDEN évfordulón érdemes újrakötni, hogy mindig a legolcsóbb biztosításod legyen.
2014. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tipikus M.O....
2014. okt. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kétszer mondtam már fel biztosítást év közben, nem volt még belőle sosem cirkusz. Miért kell egyáltalán a közös megegyezés? Mivel szankcionálnának felmondás esetén?
2014. okt. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló, ezt kifejtenéd bővebben? kötelező biztosítás volt?
2014. okt. 9. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!