Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cukor a benzinben? Most akkor...

Cukor a benzinben? Most akkor marhaság, vagy tény?

Figyelt kérdés

2014. dec. 29. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Állítmány nélkül nehéz ám kibogozni egy kérdést.

Mi van a cukorral és a benzinnel? Van-e benne? Nincsen. Jó-e, ha raksz bele? Nem, mert nem oldódik benne, és a szemcsék eltömítik az üzemanyag ellátó rendszert.

2014. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2014. dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocs, de kissé elbambultam mert a kérdés előtt próbáltam máshol megfejtést keresni, TEHÁT:

Ha a benzinbe cukrot öntünk, akkor az tönkreteszi a motort?

És ha igen hogyan? szűrők, vagy ráég a henger falára, amúgy hogyan oldódhat a cukor, mert kémiából nem voltam zseni, de szerintem ez a "kötések miatt" apoláros-poláros, nem lehet..

2014. dec. 29. 09:52
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

A cukor a hötöl karamellizálódik és ezzel eltömít mindent, amit csak lehet.


Kipróbálni nem érdemes, mert ha mással "játszod el" ezt, akkor igen komoly büntetésre számíthatsz

2014. dec. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem oldódik fel a benzinben, jó esetben már a szűrőt, szivattyút eltömíti, a motorban nem okoz kárt.


Persze szakértő károkozók feloldhatják alkoholban, az alkohol keveredik a benzinnel, ha mindenképpen motort akarnak karamellizálni.

2014. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Semmi esetre sem károkozó szándékkal kérdezek, csak már annyi ilyesmit hallottam, hogy meguntam!


-még filmben is láttam, hogy beleönt fél kiló cukrot, és az már be sem indul..-

Ű:)

2014. dec. 29. 10:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, ott a szűrő fogja meg, az a jobbik eset.
2014. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi történik, de tény, hogy az autót nagyon könnyen mozgásképtelenné teszi.
2014. dec. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kérdés:

oldódik vagy sem, ha igen hogyan okozza a motor károsodását, ha nem oldódik miért "kell"?

2014. dec. 29. 10:30
 10/12 A kérdező kommentje:

kristálycukor az alapfeltevés, de ha porcukros legenda terjedt volna el akkor bármilyen port beleönthetünk a benzinhez...

Most kipróbálom oldódik-e a "lakossági" benzinben...

2014. dec. 29. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!