Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan válaszolnátok rutinvizs...

Hogyan válaszolnátok rutinvizsgán ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés

1., Végezze el az ablaktörlő és mosó működésének ellenőrzését!

2., Ismertesse a kerékcsere folyamatát! Mutassa meg az emelési pontokat a kerékcseréhez szükséges szerszámokat és a pótkereket.(Hogy hívjak a szerszámokat?)

3., Állítsa fel az elakadás jelző háromszöget.Hány méterre elhelyezni az autótól?Hol kell kitenni és hol ajánlatos?


2010. febr. 4. 00:56
 1/3 anonim ***** válasza:

1. oktatóm még azt mondta erre hogy: Emeljem fel a lapátokat mert szárazon nem tesz jót a lapátoknak. Ezt sztem gyakorlati kérdés.

2. Sík, betonos terepen kell elvégezni, az emelési pontokt megkérdezed az okatatótól.

3. A tankönyvben le van írva hol hány méterre kell elhelyezni. autópályán, főútvaonalon, stb...


De ezek le vannak írva a kresz könyvben. Meg kérdezd meg az oktatódat.

Sok sikert.. :)

2010. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Elkezded törölni az ablakot, természetesen nem szárazon, hanem "spriccelsz" rá ablakmosót :)

(nem tartom kizártnak, hogy azt is számonkérik, hogy nézd meg van-e ablakmosó folyadék.)

2.Az emelési pontokat úgy találod meg, hogy a kocsi alá nézel és egyből észre fogod venni.

Kerékcseréhez szükséges 1 "T" kulcs és egy emelő.(többről nem tudok).

3. Ebben sajnos nem tudok segíteni, de a KRESZ könyvben biztos benne van.

2010. febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy hete rutinvizsgáztam, bár nekem szerencsém volt és nekem a fűtő és szellőzőberendezés volt:)

1. megmutatod hol töltöd be az ablakmosót, elmondod róla a tudnivalókat, a lapátokat leellenőrzöd, hogy nem sérültek-e (kézzel végigsimítod őket).

2. sík, szilárd területen, üres, kézifék, kerékanyakulcs, emelő, pótkerék szükséges, meglazítod a kerékanyákat, az emelési ponton megemeled az autót, lecsavarod az anyákat, leveszed a kereket, felrakod az újat, lazán visszarakod az anyákat (nem szabad erőt kifejteni amíg az autó meg van emelve) visszaengeded az autót, átellenesen meghúzod az anyákat és 5 km múlva ellenőrzöd őket.

3. csak lakott területen kívül kötelező kitenni, lakott területen belül ajánlatos, az út és látásiviszonyoknak, sebességkorlátoknak megfelelően féktávolságon kívülre kell elhelyezni. felállítani gondolom tudod :)

Sok sikert nem nehéz!

2010. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!