Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam 10 liter olajos benzint...

Kaptam 10 liter olajos benzint az arányokat nem tudom de elég kávé szine volt nos beleöntöttem a kocsiba és én ugy gondolom az a baj mert azóta nem indul. Ez okozhat e kárt vagy valamit?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 19:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem írod milyen autóba öntötted, de ha szerencséd van és már az ü.a. szivattyú behalt tőle, akkor talán a motorral nem lesz probléma.
2014. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Aki h*lye, szenvedjen...
2014. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Van erre egy nagyszerű, bár kevéssé ismert házi praktika.


Kevés mosogatószert kell forró ecettel összekeverni és a tankba önteni, az semlegesíti az olaj hatását.

2014. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem okozhat.

Már okozott.

Attól függ meddig jutott el. Ha mér a szivattyú vagy a szűrő belehalt, szerencséd van.

Ha az olaj az injektorokat is eldugította, az már macerásabb lesz.

2014. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Most... komolyan... képes voltál... beleönteni? Te jó ég. Lehet, hogy a komplett motornak kuka.
2014. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Remélem kamu. Ennyire hülye senki nem lehet.
2014. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kizárt, hogy 10 liternyi, ismeretlen eredetű és összetételű üzemanyag bármilyen kárt okozzon egy motorban. A szomszéd Jaóskától kapott, beazonosíthatatlan löttyök tesztelésének pedig az a legjobb módja, hogy rögtön beleöntöd az autóba. Csak az amatőrök szokták befőttesüvegben ülepíteni, ilyen-olyan szűrőkön átszűrni, esetleg kis teljesítményű, igénytelen kertigépekben felhasználni.
2014. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
kia sephia 1.5 benzinesbe öntöttem bele egy volkswagen ppoloból lett leengedve és aki adta ö is öntött az övébe és semmi baja (ford mondeo 16 benzin )
2014. dec. 30. 20:43
 9/16 A kérdező kommentje:
ford mondeo 1.6 benzin
2014. dec. 30. 20:43
 10/16 anonim ***** válasza:

És hogy került bele olaj, mitől lett kávé színű?


Azért arra gondolom figyelt aki adta, hogy a tetejét megtartotta magának, az alját adta oda neked, üledékkel, rozsdaporral, mindennel.

Az üzemanyag árának, amit kaptál, legalább az öt-tízszeresébe fog fájni ez a kis spórolás a benzinnel.

2014. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!