Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen erős fagyokban elég a...

Ilyen erős fagyokban elég a dízelt egyszer izzítani? Új gyertyák vannak benne. A relé kikapcsolásig szoktam várni vele, nem addig ameddig világít a lámpa.

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem kopottnak elég.
2015. jan. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól van beállítva a motorja, és jó az összes izzító, akkor elég. Nekem ma hajnalban pöccre indult az öreg dízel verklim.

Ne legyen levegős az üa rendszer, jó helyen legyen az előtöltés indításkor(automata, vagy kézi hidegindító), és akkor beindul könnyen.

2015. jan. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nagy hidegekben, a régi előkamrás dízeleknél izzítottak többször, hogy a kamra egy kicsit bemelegedjen. A modernebb közvetlen befecskendezéses dízelek, akár izzítás nélkül is beindulnának. Persze csak ha jó a motor.
2015. jan. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez 1.9TDI.Hogy ne terheljem hiába az akksit.
2015. jan. 2. 08:33
 5/7 anonim ***** válasza:
A Tdi motor már közvetlen befecskendezéses, ha jó a motor és könnyen indul, akkor elég neki egy izzítás. Sok típusnál +5 fok felett nem is izzít. Most teszteltem az enyémet, -12 fokban beindult izzítás nélkül, de kellett neki néhány főtengelyfordulat, hogy elkapja. Izzítással szinte felet sem fordul és már megy. Az akku kímélése szempontjából érdemes lenne megvárni, hogy kialudjon a lámpa, mert akkor már biztos lehetsz benne, hogy csak az önindító fogja terhelni, nem a kettő együtt. Persze lehet, hogy a kattanáskor már megszűnik az izzítóáram és a visszajelző késleltetve van, de ezt egy próbalámpával ellenőrizni kellene.
2015. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem tegnap előtt -15 °C-ban az 1.7cdti ugyan úgy indult mint nyáron, pedig nem fordítottam túl nagy figyelmet az izzításra.

Szerintem a modern dízeleknél ez már annyira nem számít.

2015. jan. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ki kell várni hogy elaludjon a kis lámpa, és csak akkor beinditani, és ez nem az akku kiméléséért van, hanem hogy a motort ne nyird ki. Amúgy meg csak jót tesz a legmodernebb dizelnek is, ha kétszer izzitol.
2015. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!