Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek? VW...

Milyen autót vegyek? VW Passat B5, Audi A4, régebbi BMW, Merci, Suzuki Ignis, SX4?

Figyelt kérdés

Bevallom, nem értek különösebben az autókhoz, ismerősöktől és neten tájékozódom. Jogsit is most rakom, ez lenne az első autóm, egy régi, használtat szeretnék venni.


Úgy olvastam, hogy a nem olyan lelakott kocsik fél milliótól kezdődnek. Max 500 és 900 ezer forint között lenne rá keret, többet nem költenék egy használt kocsira így elsőnek, mivel nem tudom mennyit kell majd szervizeltetni.


Ismerősöm a VW Passat 1.9 TDI-t ajánlja nagyon, neki Audi A4-ese van, és azt mondja ugyanaz a motor van benne, és elég keveset eszik.

Fontos lenne, hogy keveset fogyasszon, alkatrész hozzá olcsó legyen, jól felszerelt legyen, és mivel én 190 centi vagyok, ezért jó lenne, ha el is férnék benne :)


Ignisben már ültem, és a magas belső tér tetszett ott nagyon, olcsó, egyik ismerősömnek is Ignise van és szereti nagyon. SX4 talán jobb, bár kicsit többe kerül. Viszont sokan mondják, hogy Suzukit semmiképp :D. De ezekben a magas beltér, ami tetszik, és az, hogy nem ültetett aljúak.

Merciből az A sorozatot néztem, de haverom azt mondja, hogy tönkre mennek könnyen.

BMW-nek tetszik a külseje, jó a presztízse, viszont nem tudom, hogy elférnék-e egyáltalán benne, illetve nagyon ültetett aljú kocsit nem szeretnék. De igazából nem tudok erről se sokat.


1. Melyikről mik a vélemények? Melyiket válasszam?

2. Érdemes-e külföldön megvásárolni inkább az autót?

3. Kb. 3-4 év múlva szeretnék kiköltözni Ausztriába, várjak addig az autóvásárlással? 3-4 év múlva is tartják ezek az árukat? És akkor már nem lesznek túl öregek? Mivel Budapesten lakom, és kint parkolna a kocsi, nem törik fel, lopják el?



2015. jan. 6. 02:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem ajánlom a külföldi autót a magyar bürokrácia útvesztőjébe néha elveszti az ember a fonalat. -És papír nélkül mit ér egy autó?? Inkább kereskedésből vegyél ,ott a papírok legalább tutira rendbe vannak.

Én idáig 11 autót adtam és fogyasztottam el. Nyugodt szívvel ajánlom neked a suzuki bármely tipusát. Mint olyan hogy presztizse nemigazán van neki ,de olcsó megbízható keveset fogyaszt és könnyű vele parkolóhelyet vadászni. Mivel pesten laksz így neked nincs szükséged dízel autóra. Azok csak hosszú távon térülnek meg üzemanyag szempontból. pl heti 2-3000 km. Az öreg dízelek amúgy se szeretik a város dinamikus pattogós forgalmát. Úgyhogy inkább benzinest vegyél első autónak. Mercit bmwt meg audit majd rá érsz vásárolni ha belejöttél a vezetésbe és sikeresen elpusztítottad mindenhol az első autódat. :)

2015. jan. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Olcsó jó megbízható autók.

Opel astra -corsa

Suzuki Ignis - ,Swift

Olasz autókkal nem érdemes foglalkozni..

A legjobbak Európába a Japáok és a Német autók...

2015. jan. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Először azt kellene eldöntened mire és mekkora kocsi kell, aztán el lehet indulni, hogy benzin/dízel és akkor ki lehet választani pár szóba kerülő típust.

Én elsőre azt mondanám vegyél egy Astra G-t. Olcsóbb fenntartani, mint egy Suzukit de azért annál többet ad

2015. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyelőre vegyél egy Suzukit, aztán amikor kimész labanciába, válts komolyabbra. Ott kint úgysem nézik jó szemmel a magyar rendszámú kocsikat.
2015. jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Előbb tisztázd le milyen méretű kell(csomagok,stb.)

Utána mi a max pénz havonta rá.Itt már belőheted a max fogyasztást is.

Rendszeres 100km távok alatt dízel felejtős, öreg dízelt csak télen -5fokba hideg motorral vennék....Bár akkor se, ócska traktor kerepel,kormol...


Ez után jön a nagy kérdés egy guruló dobozt akarsz ami elöl hajt vagy hegyvidéken laksz és 4wd ami mindenhol hajt vagy nem jársz napi szinten hegyvidéken és hátsókerekes rwd...

Elsőkerekest én utálom és életveszélyes.200Le és felette már kirántja a kormányt a kezedből, ha megcsúszik akkor csak az isten mondja meg mi lesz a vége, féltengelycsukló nyíródik, hirtelen megindulni se tudsz lámpától hiába sok Le de nincs tapadás elöl.... Borzalmas okádék pudva gusztustalan, a nagy fordulókör meg rémálom(nemtudod alászedni maxra a kihajtás miatt).


Na ezután jön az milyen felszereltség kell, mert a fapados kocsikban ritka a klíma a közepesekben kérhető extra és találni olyat szépszámmal, a prémiumoknál meg széria...


Mindent leszűrtér maradni fog 1-2 tipus, ott az összes eladót nézd át szakemberrel és várd ki mikor lesz jó.

Hogyha az ármező tetejét nézed lehet első három között, ha a közepén akkor akár 10kocsit is megnézel, a tipus alsó ármezejéből nézhetsz 20darabot is mind okádék lesz és költeni kell rá.Persze ezt is érdemes megnézni ha tudod minden hónapban van rá Xezred amit a szerelő előre megmond mi várható...


Elfogult leszek de nekem csak benzines Merci, Bmw jöhet szóba ami 2000-3000ccm közötti, alatta pici felette nagy. Évjáratban meg 1996elötti darabok amiben még "van anyag".

Viszont ezek költsége minden km után 2X 3X annyi alsóhangon is, mint az unalmas kiskocsiké.


Aki meg ezután okoskodik ne nézz oda, életem első kocsija is hátsókerekes 2literes veterán volt.Most is 2literes német dögöm van pedig 10éve van jogsim és jogsi előtt már volt autóm, motorom a rendőrök örömére...


Az extrákra meg ne sajnáld a pénzt hidd el rászoksz egyből minden bajos lesz amikor egyik is elromlik...


A 900eFt amit írtál abból nagyon sok jólfelszerelt Merci,Bmw kijön. Költségei meg:

benzin:8-15l/100km

adók:neten van kalkulátor

alkatrészek:lista áron kb. 100Ft/km -kedvezmény +szerelési díj +nem várt alkatrészek.

Nem várt alkatrészekre néha kijöhet 2évente egy ötvenezres vagy százezres kiadás....

Autómatát csak, ha sok pénzed van, 20éves automata váltó oroszrulett meddig bírja, javítása drága.

2015. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A 8-15 liter az szerintem sok. VW Passat 5-6 litert fogyaszt. Mondjuk szívesen kipróbálnék egy bmw-t. De az alkatrészek drágábbak, mint a VW-nél.

Suzukit nem hiszem, hogy vennék, nagyon sokan lebeszélnek róla, mert papír, nem jól felszerelt, nem kényelmes, kicsi a hely.

De nem igazán merek venni autót Budapestre, szerintem várok még vele egy-két évet :)

2015. jan. 8. 05:27
 7/13 A kérdező kommentje:
A bmw-k viszont nagyon szépek, tetszik, hogy sok legalább olyan felszerelt, mint mondjuk egy újabb suzuki, és ez nagy előny!
2015. jan. 8. 05:38
 8/13 anonim válasza:
Ezt a kérdést inkább Totalcar/becsületesneppernek intézd. Nagyon jó tanácsokat , pro/kontra érveket tud. [link]
2015. jan. 11. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Totalcaron már én is olvastam erről több cikket :)
2015. jan. 11. 08:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Nos, Passat B5. Nekem is van, nagyon megbízható, az alkatrész olcsó, keveset fogyaszt és elférsz benne. Ráadásul még normálisan is néz ki. Dízelben 800EFT fölött nézegesd, az alatt nagyon ritka a megkímélt darab.

A4. 1M alatt jó állapotút a B5-ös sorozatból veszel. Sok mindenben hasonlít a Passatra, viszont kisebb, a csomagtartója pedig végképp kicsi.

BMW. 1M alatt vagy E36 vagy esetleg E39. E46-ból 1.5M fölött vannak a jók. Az E36-ból is kevés a megkímélt, de 7K környékén már szét lehet nézni (benzinesből). Mérete kb mint az A4-nek, csomagtartója sem túl nagy. Alkatrésze olcsó. E39-ből főleg tds van ennyiért, van abból is jó, de nem annyira dícsérik. Fenntartása is több az E36-nál.

Mercedes - "Pápaszemes" van ennyiért ami elég nagy, de eléggé rozsdásodik, nem a legjobb Mercedes az biztos. Persze nem mind rossz, de egy Passat minden téren jobb választás.

Ignis - olcsó alkatrész, elég magas, viszont kemény és fapad.

SX4-ről nem tudok nyilatkozni.

Szerintem Passatot nézz, vagy 1.9TDI vagy 1.8 5V Benzin/gáz - bár ez igen ritka.

2015. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!