Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vonóhorog felszereltetése...

Nlacko22 kérdése:

Vonóhorog felszereltetése mint üzembentartó. De én a jármű üzembentartója vagyok és nem tudom, hogy és mint üzembentartó ezt megtehetem-e, hogy fel szereltethetem vagy ezt csak a tulajdonos teheti meg?

Figyelt kérdés
2015. jan. 9. 06:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A gépjármű üzembentartójának a feladata, hogy a gépjármű szabályos működtetésével összefüggő kötelezettségek megtétele, illetve az üzemeltetéssel kapcsolatos törvények betartása. Így a köteles többek között megkötni, és rendszeres fizetéssel fenntartani a gépjármű felelősségbiztosítást, bejelenteni az üzembentartó adataiban történő változásokat, illetve fizetni a gépjármű adót. A jogok között szerepel, a gépjármű műszaki vizsgáztatása, a forgalomból való ideiglenes kivonás, az ismételt forgalomba helyezés, illetve a rendszámtábla, a forgalmi engedély, a címke, és a regisztrációs matrica pótlása.


Vonóhorog felszerelése után le kell vizsgáztatni az autót, s ehhez, mint üzembentartónak jogod, van, sőt kötelességed.

2015. jan. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mint üzembentartó fel szereltethettem ha jól értem.

Köszönöm szépen a választ.!

2015. jan. 9. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!