Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Könnyített A1, vagy A2 vizsga...

Könnyített A1, vagy A2 vizsga a jobb választás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

B-s jogsim van csak jelenleg, tavaly ültem először 50-es motoron. Egy Simson-t próbálgattam, majd vettem nyárra egy Malaguti Ciak robogót. Nem bántam meg, nagyon szeretek vele közlekedni. Munkába járni előnyös jószág.


Viszont nagyobb távokra kényelmetlen, és gyenge lenne.

Ezért úgy gondoltam, nagyobb kategóriák fele nézek.


Tavasszal el is kezdeném. Melyik érné meg jobban? A1 vagy A2?

Az A1 mellett szól, hogy olcsóbban kijönnék vele, és úgyse ülnék alapból nagy teljesítményű motorra, valószínűleg pár évig elég lenne a 125-ös motor.

Ellenben az A2 drágább lenne (jóval), de nem kéne újra vizsgázni majd, ha váltani akarok.


Szóval melyik szerintetek a célszerűbb?

Az A1-ről a mostani szabályok szerint tovább lehet menni A2-re majd, vagy újra kell járni az egész tanfolyamot?



2015. jan. 9. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha komolyabban gondolod a motorozást mint munkába járási lehetőség, akkor vizsgázz A2-re, de ha elmúltál 24 éves akkor csináld meg az A korlátlant. Igaz 100EFt, de utána nem fogja motorvásárláskor a döntésedet bekorlátozni a jogsi, illetve annak hiánya. De ha óvatos duhaj vagy akkor elég az A2, azzal is lehet már viszonylag komoly motorokat vezetni.
2015. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A1-ről egy éven belül válthatsz KRESZ vizsga nélkül A2-re.
2015. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy néztem az árakat, hogy vagy az A kategóriát érdemes egyből, vagy B125 (A1) és két éven belül az A-t kresz nélkül. Így anyagilag ugyan ott van az ember és nem egyben gombolnak le rólad 150-200 ezret.
2015. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!