Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan melegítsem illetve...

Hogyan melegítsem illetve hűtsem a dízeles autót?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ki hogyan szokta, illetve milyen típust. Most szeretnék venni CR TDI motoros Volkswagen-t és szeretném tudni, hogy mire figyeljek oda...

2015. jan. 11. 23:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Ez hasznos infó volt :) És a turbonak milyen hangjának kell lenni? vagy mit érdemes azon nézni?
2015. jan. 12. 18:57
 12/16 anonim ***** válasza:

#8-as vagyok.

A turbó hangját,hogyan tudod megnézni? Hát ezt most hogyan írjam le?

Mivel azt írtad,hogy kb.max 150 e. km lehet az autóba amit megvennél a turbónak semmilyen rendellenes hangjának nem lenne szabad, hogy legyen még 200 000 km nél sem.

Ha a turbónak már hangja van az általában azért van mert sok benne a kilóméter 200 - 250 e km-nél kezdődik az ,hogy a turbónak kezdhet enyhén hangja lenni de nem törvényszerü. Mindez attól füg,hogy ki hogyan használta az autót és milyen olajat használt a motorba ill. be tartotta-e az olajcseréket azaz időben cserélte azt.

A kezdődő turbóhang egy enyhén fütyülös,visítós hang és általában egy hirtelen gáz adásnál (gázfröccs) és elengedés után lehet hallani. Minnél rosszabb állapotban van egy turbó annál visitob , fütyülősebb hangot ad. Azaz az autóban nem 120 - 150 e km van ,hanem sokkal több. Persze van olyan is,hogy a turbó miatti fals levegő szívás is adhat fütyülös hangot és ez megtévesztő lehet abból a szempontból,hogy most a turbó a rossz , vagy "csak" valamelyik cső csatlakozás ahonnét szívja vagy éppen fújja a fals levegőt a turbó. Bocsi de jobban nem tudom körbe írni. A lényeg,hogy a turbónál és azzal kapcsolatos hangok nem lehetnek egy 120-150 e km-es autónál.

2015. jan. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
érthető volt, és köszi a kifejtős választ :) Gondolom a turbobenzinesekre ugyan ez igaz :)
2015. jan. 13. 00:07
 14/16 A kérdező kommentje:
[link] Ha ilyesmi a hangja, akkor egészséges. Jól gondolom? :)
2015. jan. 13. 01:21
 15/16 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj hogy alapjáraton ketyeg (turbónak még nincs hangja ilyenkor)
2015. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy a fütyülés szerintem nem hiba. Kocsi tipus függő hogy mennyire hangszigeltelték anno a gyárban. Persze ha van egy kocsink és megváltozik a "fütyülése" akkor utalhat hibára.
2015. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!