Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rámentem a 4es főútra, akkor...

Rámentem a 4es főútra, akkor most vennem kell matricát?

Figyelt kérdés

Ritkán járok pestre, gps-be úgy írtam be, hogy ne menjen fel autópályára. Aztán mikor már a 4es úton voltam, akkor láttam a táblát, hogy fizetős, a legközelebbi lehetőségnél lementem.

Semmi fifigyelmeztető tábla nem volt előtte. ..


2015. jan. 15. 23:27
 1/10 szántóvető ***** válasza:
venned kell matricát.folytathattad volna az utad a főúton tovább,kár volt lemenni :)
2015. jan. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

??

Az m0ás is csak autóút. Ha meg felmész a vecsés-üllő elkerülőre akkor nem lett volna muszáj rámenned az M0-ra.

Persze ha csak a 4es elkerülő is fizetős. Bár én nem tudom h ilyen gyorsan hogy figyelik az olyan szakaszon amin előtte nem volt 'kamera'

Vagy ilyen gyorsan kitelepítették volna ezen néhány szakaszon?

2015. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a szakasz kb.5km. Elképzelhető, hogy már ezen a kis azakaszon is figyelkk élesben kamerán a rendszámokat? Látni láttam kamerát felszerelve.
2015. jan. 15. 23:36
 4/10 szántóvető ***** válasza:
van türelmi idő,január végéig megveheted utólag.legalábbis a megyei matricát.ha átmentél kamera alatt akkor jobb ha megveszed mert azok működnek,ezekkel ellenőrzik a kamionokat.
2015. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
GPS-en azt az opciót nézd, hogy díjköteles utak elkerülése (autópályát régebben külön vették, nem tudom mi van most, régóta nincs GPS-m), de valószínűleg még ebben sincsenek benne ezek az adatok egy ideig.
2015. jan. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom egyelőre csak a Waze ismeri az új fizetős szakaszokat.
2015. jan. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Tudom későn írom, de ilyenkor amint lehet meg kell venni a matricát, lehetőleg még aznap.


Én is jártam így a régi rendszerben, csak az enyém lejárt. Felhívtam őket, azt mondta egy nő, hogy vegyem meg még aznap, mert akkor még nem valószínű, hogy kapok büntetést. Így is lett. Gondolom éjjel összesít a rendszer adott napra, vagy ilyesmi. Legalábbis az ősszel még így volt.

2015. jan. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Későn írod, leírták már a megyei matricás amnesztiarendeletet. Ha belefutott fizetős szakaszba és hónap végéig megveszi a megyei matricát, akkor 2400Ft ügyintézési díj mellett elengedik a büntit ( ha jól emlékszem ).
2015. jan. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szántóvető ***** válasza:
nem tudtam hogy 2400 Ft büntetést kell fizetni.bár Magyarországon nem kell meglepődni ilyeneken :(
2015. jan. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Átmeneti rendelkezés


A díjrendelet módosítás valódi türelmi időt határozott meg. Az átmeneti rendelkezés értelmében azok az autósok, akik 2015. január 1. és 2015. január 31. között jogosultság nélkül hajtottak díjköteles útra, nemcsak a pótdíj alól mentesülnek, hanem az egyéb esetekben szokásos, 1470 forintos szolgáltatási díjat sem kell megfizetniük, ha bármelyik értékesítési csatornán keresztül legkésőbb február 28-ig a jogosulatlan úthasználat helye szerinti éves megyei, vagy éves (országos) jogosultságot vásárolnak. Amennyiben pótdíjfizetési felszólítást kap, postai úton vagy személyesen a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. ügyfélszolgálati irodájában (országszerte 17 helyen) intézheti ügyét.

2015. jan. 30. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!