Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Laguna 1.9 dci 2001-es...

Renault Laguna 1.9 dci 2001-es évjárat, hidegen kitűnően, melegen csak nagyon hosszú önindítás után (30-40mp) nehezen de elindul. Visszahűlés után újra kitűnően indul. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2015. jan. 16. 18:48
 1/5 szántóvető ***** válasza:
ez tipikus dízel hiba:vagy a nagy vagy a kis nyomású szivattyú tönkrement.biztos hogy 100 ezren felüli számlával kell számolnod.
2015. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
EGR szelep tisztítás nem segíthet a problémán, és miért csak melegen nem indul?
2015. jan. 16. 19:26
 3/5 szántóvető ***** válasza:

az egr-szelep más,annak nincs köze az indításhoz.mást nem tudok róla mondani mert nem vagyok szerelő (nem értek hozzá) és hál istennek sosem volt ilyen modern dízel autóm de vannak jó kis linkek ahol a magas résolaj-veszteséget okolják a hibáért.olyan szakit keress aki foglalkozik common rail rendszer javításával,ő műszeres vizsgálatot követően meg fogja tudni mondani hogy hol a hiba.

[link]

[link]

2015. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged! További szép estét!
2015. jan. 16. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:

DCI elég nyomi motorok voltak, Renault sosem tudott dízel motort készíteni.

De elmesélek egy benzines olasz autót, hátha segít (Fiat Brava 1998).

Hidegen azonnal gyúlt, melegen haldoklott. Diagnosztika mindig az egyik gyertya hibáját jelezte melegen, hiába cserélgettük. Aztán fórumon találtunk olyant hogy ami megyen a gyertyára abban a pléh meleg hatására kitágul és nem érintkezik rendesen.

Oké, tettünk egy vékony pléht még körül és azóta láss csodát, azonnal gyúl melegen is.

Visszatérve én megnézném nálad a csatlakozókat hogy mi tágulhat ki. Ha nem találnál semmit, akkor diagnosztikára és hogy a magasnyomású eleget adagol-e... Azért 14 év után tönkremehet, nekem Német kocsin (VW Golf4) 18 év után a tömítéseknél elkezdett csepegni a dízel, áttömítettem és azóta már 3 éve mint az óra. Előtte is ment, csak kicsit több volt a fogyasztás

2018. jún. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!