Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a jobb a motoromnak? Télen...

Mi a jobb a motoromnak? Télen ha havi egyszer beindítom vagy ha mondjuk 3 hónapig sem indítom be?

Figyelt kérdés

Egy kettő ütemű motor. Teletankoltam még tavaly decemberben. Aztán most kb 3 hete volt beindítva. Kivettem belőle az aksit is. Beindítsam mondjuk havonta egyszer kétszer vagy mondjuk úgy jobb ha majd csak február végefele vagy márciusban ha már jobb idők lesznek akkor indítom be?

Ez egy etz 125-ös motor. Indítsam be havonta. Vagy inkább márciusban kezdjem egy karburátor tisztítással és úgy indítsam be? A benzin miatt félek higy megromlik. Már így is legalább 1 hónapos. 3 hónap múlva meg már nem lesz valami frankó ez a keverék mi? Vagy meddig áll el ami biztos hogy addig el áll?


2015. jan. 18. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem havonta indítsd be.

a benzin 6 hónapig jó

2015. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Indítsd be, de hagyd felmelegedni és a legjobb ha ilyenkor mész is vele. Amikor leállítanád, akkor ne a kulccsal állítsd le, hanem zárd el a benzincsapot és várd meg hogy kiürüljön a karburátorból a benzin.
2015. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát nem papíros ezért télen vagy rossz időben nem tudok vele menni. Mielőttnkiszedtem belőle az aksit akkor beindítottam járattam olyan 15-20 percet. Ekkor a kezem már nem állta ki a henger hőjét de a blokk az még tiszta hideg volt vagy talán kezdett langyosodni de még nagyon minimálisan. Leállítani meg szívatóval szoktam mert akkor aztán utána könnyebben indul.

Akkor a benzin miatt ne aggódjak hogy márciusra kiönthetem mert nem romlik meg?

Ugy volna a jó ha lehetne vele menni akármikor, azt akkor nen kell elrakni télre. Meg állnia. Most valamelyik na aksi meg gyujtás nélkül szívatóval rugdostam egy kicsit ne rozsdásodjon meg a henger :D

2015. jan. 18. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!