Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hétvégén sor kerül életem...

Hétvégén sor kerül életem első motor vezetésére. Lány vagy,44 kg,168 cm körül. Simsonnal leszek. Mire figyeljek oda? Nagyon félek hogy a kis tömegem miatt könnyebben egykerékre áll majd.

Figyelt kérdés
Aki tanít az pár jól megtermett motoros fickó és bár tudom hogy mindent elmondanak majd, de akkor is..hátrány hogy 44 kg vagyok?
2015. jan. 19. 15:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jól írják fent, nem fog kimenni alólad, se kerékre állni, mert nincs annyi nyomaték, de a kuplungot azért szép lassan enged, mert akkor indul simán. Szerintem a megtartással sem lesz gond. A simson 70kg körül van, de nem felemelni kell, csak tartani- ehhez elhanyagolhatóan kicsi erő kell.

A váltója nem nagyon finom, az ürest nem a legegyszerűbb megtalálni, kell néhány váltás, hogy eltaláld. De ha nem találod el, max. lefullad, nagyobb gond nem lesz.

A 44kg kimondottan előny Simsonon: Könnyedén fog menni alattad.

(Az én súlyom kb. a duplája a tiednek, és emelkedőn bizony megérzi a "bringa". )

2015. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én először autón tanultam vezetni. Mivel kocsit nincs pénzem fent tartani, vettem egy Simót. Első nap mentem néhány kört a háztömb körül, ahol 0 a forgalom. A rá következő szombat reggel kimerészkedtem az utakra és megnéztem, mennyi idő alatt érek be a munkahelyre. Azóta kismotorral járok, és nem ért baj.
2015. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A.C.A.B ***** válasza:
Ha valaki azt mondja, hogy a gyári simson nem áll egykerékre, annak rossz simsonja van. Nekem egy sima s51 n-em van és annak ellenére, hogy n-es egy nagyobb gázadásra mindenféle gond nélkül úgy egykerékre dob mint annak a rendje (50/2-es gyári, bontatlan blokkal. Csak a fojtások lettek eltávolítva a kipufogóból és a karburátorból)
2015. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A.C.A.B ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem, hogy a lánckerekek is gyáriak, mielőtt valaki belekötne :)
2015. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A sok kis pöts csak unatkozik,volt hogy keresnem kellett a motort a bokorban,úgy kipattant alólam..

Először az ülés lett meg XD

2015. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A.C.A.B ***** válasza:
Kerdező, mi lett a vége az első motorozásodnak? :)
2015. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!