Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit ajánlotok az autó kímélésé...

Mit ajánlotok az autó kímélésére, és a fogyasztás csökkentésére?

Figyelt kérdés
Akkor kezdem én. Én egy benzin csökkentő módszert javaslok nektek. Csak akkor vegyétek ki üresbe az autót, ha hosszú és belátható lejtőn mentek. Tudtommal az autó alapjáraton 0,5-1 liter benzint fogyaszt óránként, sebességben viszont semennyit sem fogyaszt (feltéve ha 1500 felett van a fordulat). Valamikor érdemes kivenni üresbe, valamikor pedig sebességben kell hagyni. Például autópályán a gödöllői emelkedőn lefelé mindig kiszoktam venni üresbe, 110 km/h-val le lehet gurulni, viszont ha 5-ödikben hagyom enyhe gázt kell nyomni a sebesség tartásához, ami jóval több benzint emészt fel, mintha üresben lennék. Ennek a lejtőnek a hossza talán még az 5 kilométert is üti, ha csak 1-2 deci benzint spórolunk már az is jó, ahhoz képest hogy egy mozdulat kivenni üresbe, nem szakad bele senki sem. Viszont szerpentinen lefelé számomra egyértelmű hogy sebességben érdemes hagyni.
2015. jan. 25. 11:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Most komolyan kell itt egy-két decin fillérbaszóskodni?
2015. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem azért, de két deci benzin 60 forint, és 2 másodperc berakni üresbe. Sokan pedig 1 óra alatt keresnek 600 forintot, 10 perc alatt 60 forintot. Megéri tehát?
2015. jan. 25. 11:38
 3/23 SándorÚr ***** válasza:
81%
De akkor még számolni kell a kinyócsapágy, szinkron gyűrük satöbbi kopásával, tudod amortizáció stb... a végén már lehet csak 45ft spórolás marad. És mi van ha egy suzukis elkezd powerkodni, azt csak nem hagyhatod annyiban, de mire vissza teszed sebességbe, már 1 csomó hátrányod lesz.
2015. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

Ha ennyire sajnálod rá a pénzt akkor bicikliz!

Nekem a kocsi arra kell, hogy "A"-ból eljussak "B"-be. Amikor kocsit veszek akkor persze a leggazdaságosabbat keresem. De ha menni kell akkor nem görcsölök ilyenen.

2015. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat mész, főleg vidéken, akkor sokat lehet spórolni. Sok kicsi spórolás összejön.

Én még azt mondom, hogy nyugodt stílussal is sokat lehet spórolni. Pályán 120 körül a legnagyobb sebességi fokozatban, országúton 90 körül fogyasztja a legkevesebbet az autó.

Városban a legnagyobb fokozat már nem mindig jelent spórolást, mert akkor erőlködhet az autó. 50 körüli tempónál megeshet, hogy a legnagyobbnál egyel kisebb fokozatban kicsit jobban pörög a motor, de kisebb a terhelése és kevesebb üzemanyagot éget el mert kevésbé nyomjuk neki a gázt.

2015. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ez nem újdonság ,én is ezt csinálom.Vagy kiteszem üresbe vagy nyomom a kuplungot,ez hangulatfüggő és legurulok a lejtőn.


Másik jó módszer hogy nem egyenletesen haladsz hanem óvatosan kigyorsítva és aztán kuplung be és üresbe gurulsz addig amíg vissza nem lassul a kocsi,aztán újra óvatosan gyorsítasz 5ösben és így tovább. Ezzel akár 6-7 decit is lehet fogni százon .

Keskeny gumi is sokat javít a fogyasztáson, de az előrelátás is, szóval ha piros a lámpa akkor gázról azonnal le kell venni a lábat és hagyni gurulni a kocsit.Féket minél kevesebbet használni, mindent lendületből megoldani ha lehet.


Én örülök hogy a mai gazdasági helyzetben mindenki túl van fizetve idehaza, és nem számít nekik néhány 100ft naponta, ami éves szinten akár 100ezres nagyságrendet is elérheti, de vannak akik nem milliomosok és van helye máshol is a pénznek. Viszont az autó a munkába járáshoz gyerekekhez elengedhetetlen főleg vidéken ahol normális tömegközlekedés sincs.

2015. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
35%
5 kilométeren még egy decit se spórolsz lejtőn lefelé,nem hogy 1-2-őt.
2015. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

3.: Suzukim van szóval elmehetsz a tudod hova :D

120 km/h tempónál kapcsol be egy plusz benzinfecskendező fúvóka, ami 2 literrel azonnal megdobja a fogyasztást. Lakott területen 70 km/h fölé nem megyek. A traffipax 65 km/h-nál már készíti a fotót. Amikor az óra 70-et mutat akkor megyek 63-al. 60-nál már nem szereti az autó az 5-ödik fokozatot, kis emelkedőn már morog, de 70-nél már szereti az 5-ödiket.

2015. jan. 25. 12:03
 9/23 anonim ***** válasza:
46%
Matek ugye..Ha 100km-en eszik a kocsi 7et,ami 70 deci, akkor 1 km-en? 0.7 decit .Tehát 5km-en 3,5decit enne. Persze alapjárat is fogyaszt keveset ,ezért a 2deci megtakarítás nagyjából reális.
2015. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
6.: "Másik jó módszer hogy nem egyenletesen haladsz hanem óvatosan kigyorsítva és aztán kuplung be és üresbe gurulsz addig amíg vissza nem lassul a kocsi,aztán újra óvatosan gyorsítasz 5ösben és így tovább. Ezzel akár 6-7 decit is lehet fogni százon . " Lehet hogy így spórolsz a benzinen, viszont a váltó javítása bőven felfogja emészteni a javítási költséget!
2015. jan. 25. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!