Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell kézifékkel emelked...

Hogyan kell kézifékkel emelkedőn elindulni?

Figyelt kérdés
Már 2 éve letettem a jogsit és viszonylag jól vezetek, viszont kézifékkel elindulni engem sosem tanítottak meg, mert hogy a sima fékes mindig jó. Az megy is teljesen jól, viszont múltkor mentem egy pláza parkolójába ahol nagyon meredek emelkedőn kellett megállnom és elindulni, és a sima fékkel 2-szer lefulladtam. Aztán valahogy csak elindultam kézifékkel, mert nagyjából tudom hogy kéne, de nem tudom hogy pontosan mi a sorrend.

2015. jan. 27. 17:19
1 2
 1/11 szántóvető ***** válasza:
100%
nagyobb gáz mint általában,kuplungot engeded,észre fogod venni hogy minimálisat mozdul az autó.kézifék ki,kuplungot tovább engeded.elég szomorú hogy ilyesmiket nem tanítanak.végülis semmi bonyolult nincs benne csak meg kell szokni.
2015. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
kezifek ki , kozben a labodat lassan a kuplungrol emeled....... lassan
2015. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez volt a vizsgán 1999-ben, meredek utcán oldalra 2 kocsi közé beparkolni, majd elindulni.

Az első jól írta a második hülyeségeket írt, mert ha lassan engeded fel a kuplungot hátra gurulsz közben.

Itt nem baj ha kicsit pörgeted a motort csak ne törd össze aki mögötted van :-)

2015. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Csodálom, hogy átengednek vkit úgy, hogy nem tudja ezt az alapvető dolgot. Nem hogy ezt, beparkolni is sokan képtelenek és hasonlók. Sok nő el tudom képzelni titkon azért vesz dízeles autót, mert reméli könnyebb elindulni vele.
2015. jan. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

"Sok nő el tudom képzelni titkon azért vesz dízeles autót, mert reméli könnyebb elindulni vele."


Hogy jön ide már megint ez a NŐZÉS??????????????????

Qvára nem a nők szoktak dízeles autót venni, sokkal több pasinak van az az összes ismerősöm közül dízelese, mint benzinese.


Nekem pl. BENZINES kocsim van, (és meglepő, de nő vagyok) és olyan az alapjárati fordulatszáma, hogy eddig MINDEN pasi aki csak 1 körre próbálta is ki, lefulladt vele (köztük 2 gépjárműoktató, akik férfiak, és már legalább 30 éve oktatnak)


Kérdező! Azt a részt nem értem, hogy miért nem tanítottak kézifékes elindulásra. Nekem volt sima B-nél is és C-nél is, és mindkét kategóriát más-más iskolánál csináltam.


Szerintem gyakorolj egy olyan helyen ahol nincs közvetlen mögötted kocsi, mert én már jártam úgy, hogy szintén parkolóban az előttem lévő autó kissé visszagurult, talán pont egy ilyen hiányosság miatt.

2015. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű! Nem engeded ki a kéziféket indulás előtt, hanem csak akkor amikor már nyomod a gázt! Az megy nem? Akkor ez is fog. Jobb később mint soha :)
2015. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Állsz, be van fogva a kézifék. Gázt adsz, engeded a kuplungot fogáspontig, ekkor érzed, hogy az autó mintha megemelkedne, szóval érzed hogy menne, de nem engedi a kézifék. Ekkor szépen leengeded a kéziféket, és mész.
2015. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 1-esben indulj el, mert láttam olyat, hogy valaki emelkedőn 3-asban akart, persze lefulladt egyből :-)
2015. jan. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp megpróbálom valami elhagyott helyen! Hát a rutin pályán volt emelkedőn való elindulás, de azt tanították, hogy a féken tartsam a lábam, és mikor indulna el rakjam át gyorsan a gázra.
2015. jan. 28. 17:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ez hülyeség hogy a féken kell, az elég rizikós hogy amikor el kellene indulni akkor gyorsan a gázra lépni. Sokkal nehezebb úgy elindulni.

Emelkedőn megállva behúzod a kéziféket és a kuplungot. Sebességet egyesbe rakod. Amikor indulni kell, először gázt nyomd és engedd a kuplungot és amikor érzed hogy menni akar kiengeded a kézi féket.

2015. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!