Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti melyik lehetőséget választa...

Ti melyik lehetőséget választanátok?

Figyelt kérdés

Huszonéves fiatalként első önálló autómat szeretném megvásárolni. Eddig mint szokásos 'kispénzes' egyetemistaként a 250-300 ezres kategóriában nézelődtem, mivel körülbelül ennyit tudok ráfordítani. Ez az a kategória, amiben hemzsegnek a 'fapados' Swiftek, szétkorrodált Astrák. Eddig úgy voltam vele, hogy nekem bőven megteszi majd ez, de az az igazság, hogy hosszú távra keresek autót. Olyat amit remélhetőleg nem kell lecserélnem 5, vagy akár 10 éven belül sem, mert életveszélyessé válik vele a közlekedés. És kimondva, hogy ezek az autók már 20-22 éve az utakat róják eléggé ijesztő. Ezért elgondolkodtam azon, hogy esetleg hitellel kiegészítve felmehetnék olyan 600-800 ezres kategóriába. Itt már 10-11 éves autók vannak, amik mégiscsak fele annyit futottak az időt tekintve. Ebben a kategóriában olyanok tetszenek nekem mint például az Ignis, vagy a G Astra. A kérdésem arra vonatkozna, hogy Ti mit választanátok ilyen helyzetben? Inkább válasszam az olcsóbbat és tervezzek azzal hogy 1-2 éven belül le kell cserélnem, ez idő alatt úgysem veszít sokat az értékéből és tudok mellette spórolni egy újabbra, vagy válasszam a drágábbat, ami várhatóan tovább fog szolgálni, de kockáztatnom kell a hitellel és még ott van az amortizáció is, hogy egyre kevesebbet fog érni az autóm. A másik kérdésem pedig az lenne, hogy bármelyik lehetőséget is választjátok, ajánlanátok autókat?


Köszönöm a segítséget!


2015. jan. 29. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy biztos, én nem verném magam ilyen fiatalon adósságba, ráér az később, és annak ellenére, hogy autómániás vagyok, az is megfordulna a fejemben, hogy ne vegyek, csak néhány év múlva autót.
2015. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
egyetértek az 1-es válaszolóval.és arra sincs semmi garancia hogy egy 800 ezres kocsi elmegy 5 évet viszonylag gondmentesen,nemhogy 10-et.szóval túl sok hitelt ne vegyél a nyakadba.
2015. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ez már nekem is többször megfordult a fejemben, de a 300 ezret is évekbe telt összegyűjtögetnem, szóval legalább 1, de inkább 2 év lenne még egyszer ennyit. A hitel meg diákhitel lenne, aminek legalább a kamatozása kedvező. Tavasznál későbbre nem igazán szeretném már halasztani a vásárlást, mert már körülbelül 1 éve elég nagy szükség lenne egy autóra a családban.
2015. jan. 29. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Az autó viszi a pénzt, akkor is, ha nem használod - a kiadásokat bele kell kalkulálnod a költségvetésbe.

Vételáron kívül még az átíratásra is több tízezre rá kell szánni, aztán a kötelező karbantartást sem érdemes kikerülni (olajcsere, vezérlés csere, szűrőcsere), a többi lehetőségre is érdemes tartalékolni

Hitelt nem vennék fel a helyedben, ha önerőből bele fér a költségvetésbe egy autó megvásárlása, fenntartása, akkor átböngészve a piaci kínálatot, talán egy megbízható Suzukit érdemes keresni, ami még évekig jól szolgálhat.

2015. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már 300.000ft-ot is évekbe telt összegyűjteni akkor bajban leszel az autó fenntartásával. Had ne soroljam hogy mi mennyibe kerül egy autón.

Nagyon sok egyetemista jár busszal 100-150km-re lévő egyetemre heti szinten, még a tehetősek közül se mindegyiknek van autója. Ráadásul a diákként olcsón buszozol.

Egy lepukkant swiftet tudsz venni de megfogod bánni ha kellene másra a pénz de az autó elviszi a spórolt pénzed.

2015. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!