Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az autóm baja? A...

Mi lehet az autóm baja? A szervizben sem mondtak biztosat.

Figyelt kérdés

Egy 2006-os Ford Focus 1,6 TDCi-m van, úgy fél éve vettem. Eddig semmi különösebb baja nem volt, bár már járt Ford szervizben 1-2-szer apróbb dolgok miatt. Most viszont minden előjel nélkül előjött egy elég nagy baja...

Ha hagyom akárcsak 1,5-2 napot állni a hidegben (garázsban van tartva, de még ott is), nem indul be. Vagyis beindul, de 1-2 méter után leáll a motor és utána nem indul akár napokig (próbál beindulni, tehát nyekereg, de ennyi). Mikor elsőként ezt csinálta, napokig kínlódtunk vele, töltögettük az akksiját, melegen tartottuk (hátha az üzemanyag vagy valami víz fagyott bele), majd napok múlva simán beindult fogalmunk sincs mitől és azóta sem volt vele gond 1 hónapon keresztül - egészen máig. Mikor hirtelen megjavult, elvittük gyors szervizbe, ott azt mondták, hogy az akksiját kéne kicserélni, mert bár épp akkor fel volt töltve, gyorsan lemerül valamiért. Nem cseréltük az akksit, mert édesapám szerint annak nem lehet baja, különben nem is próbálna meg elindulni és a sok próbálkozástól tönkrement volna már az akksi.

Most megint állt 2 napot az autó, megint nem indult. Apám hidegindítóval próbálta, azzal nagy nehezen indul.

Mi lehet a baja? Lehet tényleg az akksi rossz?


2015. febr. 2. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
-szerintem az izzítógyertyák sem mind jók,
2015. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt kifelejtettem, hogy a szervizben megnézték a gyertyákat és egy nem volt jó, de azt mondták, hogy ha megpróbálják kicserélni, benntörhet valami olyan alkatrész, ami miatt az egész vezérlést cserélni kellene. Ezért várok még a gyertyacserékkel, mert ezév vége felé amúgy is esedékes lesz a vezérléscsere.
2015. febr. 2. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Izzítógyertyának nincs köze a vezérléshez, ki kellett volna cserélni. Az akksi lehet gond pedig, lemerül és nem izzít rendesen, vagy éppen nem jut elég feszültség valamire, önindítóra mondjuk és gyengén hajt. Bár nem világos mi az a nyekergés indításnál. Bele kell rakni egy kölcsön akksit, azzal mit csinál

De akár az is lehet, hogy repedés van valamelyik panelen és bizonyos hőmérséklet tartományban szakad egy áramkör. Érdemes lenne valami épkézláb szerelőhöz vinni.

2015. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez az egyetlen Ford szerviz a közelben, nem tudom hova vihetném még.
2015. febr. 2. 15:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem a nyekergést, hogy rendesen hajt, próbál beindulni, teljesen olyan hangot adva, mint máskor, csak mégsem indul be. De az önindítója hajt rendesen.
2015. febr. 2. 16:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Én elsősorban valamilyen szennyeződésre tippelnék. Mikor volt legutoljára cserélve a gázolajszűrő? Ha nem tudod akkor én cserélném, de ezt házilag nem lehet, vagyis lehet, de le kell légteleníteni.
2015. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vidd el rendes szerelőhöz
2015. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!