Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbóbenzines autó, mikre...

Turbóbenzines autó, mikre figyeljek?

Figyelt kérdés

Skoda Octavia kombi, 2013-as 1.4 TSI, 6 gangos kézi váltóval. Első autóm lesz hamarosan.


Mikre figyeljek egy ilyen autónál?


Pályázás, azaz autópálya tempó után ezt is vissza kell hűteni alapjáraton, és hidegindítás után járatni kell 1-2 percig alapjáraton, mint a turbódízeleknél?


Kb. mennyi idő amíg bemelegszik indítás után?


Rövid távokat (pár km) hogy bírja tartósan?


Amit mondtak: olajcsere a gyári km-ciklus közelébe se érjen, és csak minőségi olajat.


Egyéb dolgok, amikre figyeljek és/vagy hasznos tudnom?:D


Köszönöm mindenkinek!



2015. febr. 3. 21:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

és ti akik nem vagytok 30évvel lemaradva,akkor meg vagytok róla győződve hogy a visszahűtésnek semmi értelme és ez csak egy urban legend!?hát nem tudom milyen autótok van de csak sajnálni tudom,hogy ilyen gazdáik vannak!de akkor sok sikert,meg szép életet a továbbiakban.......

De még azt áruljátok már el,hogy akkor mi történt,hogy vízzel hűtik a turbót!?!??Rádásul egy két kivételtől eltekintve,abszolút nem jellemző a turbó vízzel való hűtése!!de akkor nektek meg ezzel mosták ki az agyatok,hogy ez milyen sztár!

Nyilván subaru imprezákban meg lancer evo-kban is azért van turbo timer,mert felesleges visszahűteni a veretés után 120-130fokosra hugy állagúra "hígult" tűforró olajat!

2015. febr. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
40%

Vegul is csak 15 eve tervezek motorokat, ebbol 15 eve turbos benzineseket, de te nyilvan jobban tudod hogy mi hogyan mukodik egy ilyen motorban.


Valahol bosszanto hogy hogyan kepes ennyi baromsag megragadni az emberek fejeben.

2015. febr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Nem volt célom vita kirobbantása, bár megoszlanak a vélemények.

Én is úgy hallottam eddig mindenkitől, és úgy is tudom hogy illik egy picit alapjáraton visszahűteni. Amennyit menne pályán (1 hónapban pár alkalommal, vagy még annyi se) kibírom azt a negyed-fél deci -vagy még annyi se- üzemanyagot amit alapjáraton eléget. :)

És lehet hogy felesleges, de a tudat kell a lelkemnek, hogy én mindent megtettem.


Tudom hogy hülye kérdés, de tényleg az első autóm lesz.

Mennyi idő alatt melegszik be az üzemi hőmérsékletére?

Mondjuk csak alapjáraton mennyi idő, és városban gurulva mennyi idő amíg eléri az üzemi fokot?

2015. febr. 4. 15:15
 14/27 anonim ***** válasza:
Üzemi hőfok eléréséhez 3-4 perc elegendő.
2015. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a visszahűtés mellett kardoskodóknak: a magam részéről nem tudom elképzelni, hogy egy többmilliós szerkezet ne lenne védve a hülyék ellen.
2015. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Miquel:

Én is így gondolom részben, de ha belegondolsz, az autógyártóknak nem érdekük hosszútávon hogy hibátlanul menjen ez a többmilliós szerkezet.

Lehet hogy hülyebiztos, de azért mégis kell bele valami. Nem összeesküvés-elmélet, de én így gondolom.


De hirtelen megszűnik a keringés leállítás után, a víz -amennyiben tényleg létezik ilyen- nem hűti le olyan gyorsan a turbót mint ahogy az olaj odakozmálna a tűzforró szerkezetben.


Amikor meg a kedves ügyfél nekiáll vitázni a turbó miatt, akkor jön hogy hát vissza kellett volna hűteni, meg nem örök darab, ilyesmi..


De nem vagyok műszaki ember, ez csak egy laikus vélemény.


Köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 4. 16:34
 17/27 anonim ***** válasza:

"a víz -amennyiben tényleg létezik ilyen- nem hűti le olyan gyorsan a turbót mint ahogy az olaj odakozmálna a tűzforró szerkezetben. "


Nem is az egesz turbot kell huteni, hanem a csapagyazast. Azt pedig siman egy adott homerseklet alatt tartja, egy relative kis elektromos pumpaval. Ez a pumpa a leallitas utan (egyszerusitve) a motorhomerseklet fuggvenyeben marad bekapcsolva, combosabb tipusoknal akar fel oran keresztul is.

Teljesen ertelmetlen egy helyben jaratni.


"az autógyártóknak nem érdekük hosszútávon hogy hibátlanul menjen ez a többmilliós szerkezet. "


Miert ne lenne mar erdekuk? (ugye nem akarod elkezdeni a tervezett avultatasos meg a villanykorte osszeeskuveses baromsagot is?)

2015. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

12-es,téged a tervezőasztal közelébe sem engednének,nem hogy tervezz valamit!

Miquel áruld már el hogy honnan vetted ezt a számot,hogy 3-4 perc míg üzem meleg az autó?!?!?!?Szerintem neked fogalmad sincs mit jelent az üzemi hőfok kifejezés,maximum egyszer hallottad valahol.....

2015. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Tévedés! Kétszer hallottam, de lehet, hogy az egyik nem az volt... :))

Egyébként szerinted mennyi az annyi?

2015. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
figyelj már,üzem meleg autóról akkor beszélünk amikor a motorban minden folyadék elérte az üzemi hőfokot.......azért mert már a víz meleg(de hogy 3-4 perc alatt az sem 60-80 foknál melegebb,még a legnagyobb jóidőben sem)az olaj meg sokkal lassabban melegszik fel,mint a víz!
2015. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!