Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet hogy badarságnak hangzik...

Drogster kérdése:

Lehet hogy badarságnak hangzik, de összehozható lenne 2ütemű wankel turbódízel vagy turbóbenzines motor? Vagy ez túl elvetemült fikció lenne? :D

Figyelt kérdés

2015. febr. 3. 22:55
1 2
 1/19 anonim válasza:
ez egy 2 ütemű wanker motor lenne :D Na jó csak vicceltem.
2015. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
igazából a wankelben nincsenek ütemek, az mindent egyszerre csinál, de mondhatjuk 2 üteműnek is, mert a kipufogás és a szívás egy időben történik, valamint a sűrítés és a gyújtás is, turbót meg lehet rá tenni...
2015. febr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

De miért is kellene belőle dízel, meg turbó?

Egy 500cm3-es kamratérfogatú Wankel-motor szétcsavarja a kasznit, és megeszi vacsorára a legtutibb, pörgős, benzines otto motorokat is.

Viszont amennyit fogyaszt....

2015. febr. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
kérdező,amit írtál akkora baromság,hogy még elvetemült fikciónak is rossz!!!
2015. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Wadmalac ***** válasza:

Dízel sosem lesz Wankelből, a geometria megszabja a maximális kompressziót, az meg dízelhez kevés.

Turbós benzines meg van.

Wankelnél számomra értelmezhetetlen a kétütemű kifejezés. :)

2015. febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Jólvan,köszönöm mindenkinek a visszajelzéseket,akkor most megyek,és beveszem a gyógyszereimet! :)
2015. febr. 4. 15:37
 7/19 anonim ***** válasza:

"Dízel sosem lesz Wankelből, a geometria megszabja a maximális kompressziót, az meg dízelhez kevés."

Régebben egy kérdésnél elmélkedtünk erről. Az égéstér csökkentésével sem lehet ne kihozni a megfelelő sűrítési viszonyt?


Persze tekintsünk el attól hogy sok értelme aligha lenne. De,szerintem meg lehetne oldani.


(és szigorúan csak elmélkedésnek írom ezt. Nem komolyan gondolni)



A kérdezőnek meg:

Turbó nem probléma.

A 2 és 4 ütem meg nem ennek a felépítésnek a jellemzője.

[link]

2015. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Wadmalac ***** válasza:

"Az égéstér csökkentésével sem lehet ne kihozni a megfelelő sűrítési viszonyt?"

Hát, ezen már molyoltam, rajzolgattam pár éve, úgy látom, nem megy, mert a szívótérfogat is zsugorodik vele.

2015. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Akkor esetleg változó geometriájú égéstérrel.

(persze ez még jobban megbonyolítaná az amúgy sem egyszerű motorfelépítést. Annyira hogy még annyira se érné meg:))

2015. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Wadmalac ***** válasza:

Ez itt a baj, a Wankel előnye a kevés alternáló mozgású mozgó tömeg, amint elkezded bonyolítani a konstrukciót, ez az előny elvész, plusz még több súrlódó elemet viszel be.


Van egy saját koncepcióm, évekkel ezelőtt rajzoltam, csak forgó elemek vannak benne és biztosítja az elkülönülő négy ütemet. Van benne egy középső forgó elem és több, szelepként illetve térfogathatárolóként működő kerületi forgó elem.

Majd előszedem, ha nem felejtem el és megpróbálom ide feldobni.

Nem hiszem, hogy itt valaki le akarná nyúlni saját szabadalmaztatásra. :)

2015. febr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!