Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelentenek a számok az...

Mit jelentenek a számok az autó nevében/típusában? Pl. Ford Fiesta 1.3? Suzuki Swift 1.3?

Figyelt kérdés
Kezdő autós vagyok, fogalmam sincs erről.

2015. febr. 4. 17:54
 1/6 Beviz Elek ***** válasza:
100%
A hengerek űrtartalma literben kifejezve.
2015. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

1 egész 3 tized literes,azaz 1300 köbcentiméteres az összes henger űrtartalma a motornak.

De mondjuk egy Fiat 131-es nem 131 cm3-es!,hanem vannak más jellegű jelölések is,típussorozat,meg ilyenek...

2015. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm. És mi a jó, ha ez a szám nagy vagy kicsi?
2015. febr. 4. 18:28
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:

Attól függ hogy mire van szükséged.


Az olcsó aktív helyváltoztatáshoz kicsi motor kell. Ahhoz hogy gyorsulás közben leszakadjon az arcod, nagy motor kell nagy fogyasztással.


Nekem 2.0-s van, benzines, tökéletes (nekem)

2015. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Ezeket nem tudtam :(
2015. febr. 4. 19:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Autó súlya is számít mert egy két tonnás kocsi alá ne 1.2est tegyenek.Egy suzuki swiftbe jó az 1.2es mert az autó csak egy tonnás meg ott alapból a kicsi fogyasztás volt a cél.Minnél nagyobb a motor annál többet fog fogyasztani de visztobt becsapós is mert sokszor nagyobb motorral kevesebbet fogyaszt egy kocsi mert a motor nem szenved.A lényeg hogy 60-70 LE -s motorral szerelt kocsit ne vegyél.Egy suzukiba is már 92 le van pedig 1 tonnás csak még is 5l-ert fogyaszt.A lényeg hogy 80 le feletti kocsit vegyél majd egyszer de túl nagy ne legyen mert egy tonnás kocsiba felesleges 160le mert az sokat fogyaszt.
2015. febr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!