Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autónak árt ha 2 hétig áll...

Az autónak árt ha 2 hétig áll a szabad ég alatt?

Figyelt kérdés
2 hetente szoktunk menni autózni, de akkor sokat megyünk egyszerre. Közben pedig kint áll az autó. Nem tenne neki jót, ha járkálnék vele a 2 hét alatt rövidebb távokat? Vagy bőven elég neki ha kéthetente használom?
2015. febr. 8. 07:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
hát az akksinak nem tesz jót az egy dolog..de ha gondolod menj vele néha ide oda...
2015. febr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az akksi szinte mindig tele van. Írtam hogy sokan megyünk, a generátor teljesen feltölti az akkumulátort.
2015. febr. 8. 07:52
 3/13 A kérdező kommentje:
@sokat
2015. febr. 8. 07:52
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Inkább ne menj vele! A rövid távok hamarabb kinyírják a motort, 2 hét állástól meg nem lesz semmi baja. Esetleg az akkumulátorra kell figyelni, mert ha 12,4 V alá esik a feszültsége, elkezd szulfátosodni és idő előtt tönkremegy. A riasztó, immo, stb.. könnyen leszívja 2 hét alatt ez alá a feszültség alá és ezt nem is veszed észre, mert az autót még simán indítja. Sokszor az 1-2 év alatt tönkrement akkumulátoroknak ez az oka és a legtöbben még csak nem is tudnak róla.
2015. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Rövid távokat ne menj az inkább árt mint használ, egyébként az autónak különösebben nem árt ha 2 hétig szabad ég alatt áll. (Máskor egyébként hol áll?) Akksira jobban oda kell figyelni mint napi használat esetén, de kb ennyi, ha egyébként karban van tartva.
2015. febr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
de így van , jól mondják , rövidtávaktól az olaj is "behabosodik" vagy hogy mondjam..
2015. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%

Jézusom,ennyi hülyét?!!?áruljátok már el mi baja lesz az autónak ha rövidebb távokat is megy vele?Ez a behabosodik az olaj amúgy nálam mindent vitt!sok baromságot olvastam már itt az oldalon,de ez mindenen túltesz!

Kérdező a kérdésedre válaszolva,semmi baja nem lesz az autónak,max lemerül az akksi!

2015. febr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

9 éves a kocsink, az előző akksi 8 évet bírt, tavaly kellett cserélni, azt is az én hibámból (teljesen lemerítettem), szóval hagyjatok az akksival :D

Azzal pedig én is tisztában vagyok hogy nagyon árt az autónak a rövidtávú használat. A totalcar-osok teszteltek egy középkategóriás autót, 100 ezer kilométert mentek vele a hungaroringen padlógázon, csak annyi időre állították le az autót, amíg kicserélték az olajat. A teszt végén megmérték hogy mennyit kopott a motor, és a motor kopása gyári értékeken belül volt. Ehhez képest aki napi 5-ször beindítja a kocsit és csak 1-2 kilométereket megy, annak 100 ezer kilométer múlva már valószínűleg cserélni kell a kocsi motorját. Haverom például a boltba képes lemenni autóval, ami oda vissza 500 méter sincs. Ősszel kapta meg a jogsit, azóta állandóan kocsival járkál. Meg is lett az eredménye, a váltó felől furcsa hangok jönnek, az autó röfögve indul el, 1 éve viszont még nem voltak ilyen gondok az autójukkal. Szóval tisztában vagyok vele hogy mennyire árt a kocsinak a hideg üzem, de gondoltam jót tenne neki ha a két hét állás alatt mennék vele 20-30 kilométert.

2015. febr. 8. 10:21
 9/13 A kérdező kommentje:
Sok ismerősöm 2-3 évente lecseréli az autóját, és ők rövidtávokon használják az autót. Nem véletlenül cserélik ilyen gyakran. Vesznek egy új autót, lestrapálják a motort a sok rövidtávval, aztán "jó drágán" eladják.
2015. febr. 8. 10:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Én kamionos vagyok, kimegyek a cégemhez Ausztriába, ott áll a személykocsim 3 - 4 hétig, de volt már példa 8 hetes időszakra is. Ezután pöccre szokott indulni, most vettem új akksit, de a régi, a gyári 9 éves volt és legutóbb nyöszörögve, de beindult vele a kocsim 4 hét után, de biztos ami biztos, vettem egy újat. A fékek szoktak berozsdásodni, de pár kilométer, néhány fékezés, és ledobja a rozsdát.
2015. febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!