Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Céges autóval rámentem fizetős...

Céges autóval rámentem fizetős útszakaszra úgy, hogy az autón nem volt érvényes matrica! A büntetés megfizetése jogos rám, mint munkavállalóra nézve, vagy jogtalan? Mivel nem én vagyok az üzembentartója a gépjárműnek, hanem a cég.

Figyelt kérdés

Utólagosan, ma lett rá véve matrica. Kérdés, így is megbüntetnek e? Láttam, hogy jan 31 volt a türelmi idő, ezt éppenséggel átléptük.


Cég rám akarja verni a bírság kifizetését, mivel én vezettem annó, és szerintük én voltam a figyelmetlen!


Hozzátenném, hogy 1 szóval se mondták, hogy ezen az autón nincs érvényes autópálya matrica!



Bár ha büntetnek ki kell fizetnem, mert a cég szimplán levonja, de azért érdekelne, hogy ki hogy látja a dolgot!


2015. febr. 9. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően szerintem jogos, Te vezetted az autót, neked kell figyelni rá és arra is neked kell rákérdezni, hogy van-e az autón matrica.


Ugyanakkor ha nem mentél sokat a szakaszon, akkor egész jó esélyed van arra, hogy megússzad :)

2015. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dörmögő ***** válasza:
94%
Én úgy látom hogyha te vezetsz akkor tudnod kell hogy van-e matrica. Mível nem tudtad így miből feltételezted hogy van rajta. Feltételezhetted volna azt is hogy nincs. Szerintem ezt a büntetést nem a cég akarja rádverni hanem te a cégre. Természetes hogy ez a te sarad.
2015. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos eljárás.

Nálunk is így van. Gyorshajtás, matrica, stb, mind azt terheli, aki vezeti az autót.

2015. febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fizetős szakasz,vagy autópályamatrica?

Kicsit zavaros ez a sztori nekem...Mi a kérdés tulajdonképpen?

Benézted az utat és későn vetted észre. Ezért vonjanak le mindenkitől inkább egy kis összeget,mint tőled egy nagyobbat?

2015. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szomszéd sörétespuskájával agyonlőttem egy kisnyugdíjast. Engem fognak lecsukni vagy a szomszédot?


Körülbelül ilyen a kérdésed.


Egyetlen esetben tartanám inkorrektnek a számonkérést: ha a munkáltatód határozottan kijelenti, hogy van érvényes matrica az autón - de mégsincs. Ebben az esetben nyilván nem vagy számonkérhető, minden egyéb esetben te nyerted meg a büntetést.

2015. febr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

500 autója van a cégnek, 499-re megvette, erre pont nem. miért is kellett volna feltételeznem, hogy pont ezen az 5e forinton akar spórolni, mikor 2,5 milliót kifizetett. ekkora összegnék 5e már nem oszt nem szoroz!


Nem én vagyok az üzembentartó. Miért is én fizessek, ha ki van törve a lámpája?



#4


Gyál-Bp közti fizetős szakaszról van szó, M5ösnél.



Szerintem nem az én hibám! mindegy, ha kifizettetik velem, akkor majd az árát visszalopom a cégtől.

2015. febr. 14. 15:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Tipikus magyar mentalitás.


Te vagy a hunyó, de inkább mutogatsz másra és keresed a kibúvókat - aztán kis lopással elintézettnek tekinted.


Engedd meg, hogy szívből gratuláljak innen a távoli, kulturált, civilizált Európából. Remélem, nem jössz erre soha.

2015. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!