Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a dolog így jó?

Ez a dolog így jó?

Figyelt kérdés

[link]


94-es 1300 cm3-s Suzuki Swift. Mint a képen is látható, centire pontosan ki van mérve. Ugyan a kuplung nem csúszik, de 1x már szétpattant a tartó anya és akkor a rögzítő csonk el is veszett, ráadásul a tartó anya ,,hátsó" része is levált.

Nézegettem neten Suzuki motortereket és mindben azt láttam, hogy a tartó anyán túl nyúlt a menetes csavar (bowden vége).

Jól gondolom, hogy ez a bowden rövid, cserélni kell?

Nagyon nehéz egy bowdent kicserélni? (1 hónapja volt cserélve)



2015. febr. 15. 16:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah azt kifelejtettem, hogy a bowden S alakban van a fék cső alatt... ez csökkentheti a hosszát?
2015. febr. 15. 16:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha működik rendesen akkor nem kell cserélni. Az a csavar a beállításhoz van, ha így jó és nem esik le az anya akkor így lehet hagyni. Minél szorosabbra húzod annál közelebb kerül a kinyomó csapágy a szerkezethez, ennek tudatában kell beállítani néhány mm holtjátékot.
2015. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De épp ez az, hogy 1x már leesett. :/

Persze egy nagy város közepén, 1500 ft-ba került vissza tetetni. Ma megint állítanom kellett, mert már éreztem, hogy feszült a bowden és a holt játék gyorsan nő, puhul a pedál.

A szerelő szerint jó ez a bowden, de kételkedem benne. :/

2015. febr. 15. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem jónak tűnik, persze nem érzem a pedált. Úgy kellene beállítani, hogy kb pedálút negyedének benyomása után kezdjen el oldani a kuplung. Nekem a gyári ilyen.
2015. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ennek sztem így kell kinézni és az előző bowden is ilyen volt.


Mindenesetre a felől nem lettem megerősítve, hogy veszem másik bowdent az hosszabb lesz :/

2015. febr. 15. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!