Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez szabályos? például elől az...

Ez szabályos? például elől az autónak a kereke/gumija 215/45/R17, hátul meg 225/45/R17?

Figyelt kérdés

Sokan mondják már hogy az összes tengelyen lévő keréknek egyformának kell lennie, gumi méretének meg a típusának is..

de viszont nem értem, hogy legtöbb új autók már gyárilag úgy csinálják meg, mint pl a Merci,BMW,Audi stb.. hogy hátul szélesebb a felni mint elől. most akkor hogy is van ez? rendőrök ebbe beleköthetnek?vagy műszakin esetleg?



2015. febr. 16. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem köthetnek bele, mert nem ütközik semmilyen szabályba. És azért van igy, mert stabilabb az autó kanyarban (nem lesz túlkormányzott) ha hátul vannak a szélesebb gumik.
2015. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy tengelyen kell azonos gumiknak lenniük (méret, mintázat). Első-hátsó lehet eltérő.
2015. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy egy tengelyen kell azonosnak lenniük, de úgy hallottam most ez az új szabály hogy az összes tengelynek egyformának kell lennie :(
2015. febr. 16. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hol hallottad? Mert én meg azt hallottam, hogy tegnap volt a világvége. Meg hogy B jopgsival szabad 125-ös motorkerékpárt vezetni. Meg hogy kitört a harmadik világháború.
2015. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szabályos. Ha szélesebb hátul pl. bmw M-nél akkor a /méret is változik. Itt meg ugye azonos. Süt belőle, hogy spórolásból így vettek rá használt gumit.
2015. febr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 audi666 válasza:
A két tengelyen azonos méretűnek,és szerkezetűnek kell lenni a gumiknak,tengelyenként pedig azonos mintázatúaknak.Ezt írja elő a kressz.Ettől eltérhetnek a gyári sport,és verseny autók ,hivatalosan ,gyárilag szerelt és kiadott futóműve,és kerekei.
2015. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valaki kikesresné nekem azt a törvényt, ahol le van irva, hogy nem térhet el az első és a hátsó gumiméret?
2015. febr. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!