Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes lenne?

Hengerfejes lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy 2001 1.4 16v c Corsam Z14XE motor kód,fogy a hütö vizem pár nap alatt ki fogy a kiegyenlitö tartályból és fehéren füstöl a kipufogó, de a hütö vizben nincs olaj, az olajban nincs viz, az olaj sapkán sincs kapucsinó szerü olaj, szép tiszta nem rég cseréltem az olajat, a motor szépen jár van ereje is és megy mined henger,hidegen egyböl indul gáz nélkül melegen egy pici gázt kell adnom inditásnál de igy vettem nemrég a kocsit. szerintetek ez mindenfélekép hengerfejes(szerintem igen) vagy esetleg lehet hogy EGR szelep? de akkor nem fogyna a vizem nem? ha valakinek van ötlete az ne tartsa magába:) köszönöm elöre is!

2015. febr. 16. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
irány egy szerelő! :D
2015. febr. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha hosszabb haladás után is fehéren füstöl (gőzöl) a kipufogó akkor valószínűleg hengerfejes, ha nem, akkor ellenőrizni kell belül a fűtőradiátort, mert néha észrevétlenül el tudja engedni a vizet, egyenesen a szőnyeg alá. Egyébként nem szükségszerű, hogy az olajban víz legyen és fordítva. Ha csak az egyik henger és egy vízátvezető nyílás között szakad át a tömítés, akkor simán megeszi a motor a vizet, akár komolyabb tünetek nélkül. Esetleg ellenőrizd a vízcsövek keménységét. Ha hengerfejes, már hideg motornál is túlnyomás alakulhat ki a rendszerben. Az EGR-nek nincs köze hozzá.
2015. febr. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg csak hengerfejtömítés lesz a gond. De tényleg vidd szerelőhöz
2015. febr. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valaszat ment a zold mindenkinek bocs angol bill. igazabol en is tudtam hogy ez a baja:D -csak gondoltam hatha lehet mas is:)sajnos szerelohoz nem tudom vinni mert olyan arat mondtak hogy tobbe kerulne mint a kocsi, szoval veszek egy nyomatek kulcsot es megcsinalom en. veszek hengerfej tomites szetett uj csavarokal meg vezermu szij szetett viz pumpaval igy kb a felebol ki van mint ha szerelovel csinaltatnam es igy egy csomo minden uj lesz meg remenykedek hogy nem kell sikkolni de ha kell is nem hiszem hogy nagyon draga. koszi a valaszokat
2015. febr. 17. 09:33
 5/14 A kérdező kommentje:
ja es a viz csovek se kemenyek a tartalyba se bugyok a viz nem is melegszik. egyepkent azert gondoltam meg az EGR re mert egyes autokbam a viz huti a visszatero kipufogo gazt es ot lehetseges ilyen hiba de mar meg neztem es ez nem ilyen>:D
2015. febr. 17. 09:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Otthon eszközök nélkül nagyon nem kellene hengerfejet levenni, vezérlést szétszedni
2015. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem problema mar 3 x csereltem vezerlest 3 kulonfele kocsin csak meg opel-on nem, nem egy nagy tudomany de hengerfej tomitest meg soha nem csereltem de ahogy neztem nagyon egyszeru, ma megrendelem a cuccokat es hetvegen ossze dobom! koszonom a valaszokat!
2015. febr. 17. 14:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hengerfejes. Valahol engedi a hűtőd a vizet, szivárog. Feljebb írtak hogy eadiatit, nézd meg.
2015. febr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Radiátor*
2015. febr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De igen, hengerfejes. Legalábbis a fehér füst ezt szokta jelezni.
2015. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!