Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ráz csak a vezető...

Miért ráz csak a vezető oldali ajtó kiszálláskor?

Figyelt kérdés

Tehát csak a vezető oldali ajtó ráz csak kiszálláskor, és csak akkor, ha rá volt adva lealább a gyújtás. Az utasoldali, illetve a hátsó ajtók egyáltalán nem ráznak.

Arra gondoltam, hogy lehet, hogy az ajtóban lévő hangszóró vezetéke érhet hozzá, avagy a hangszóró tartó keret viheti át a töltést mert az is fémből van. De ez részemről csak találgatás, majd hétvégén tudom leszedni az ajtókárpitot, hogy megnézzem mi a helyzet. Most arra lennék kíváncsi, hogy helytálló lehet-e a feltevésem.


2015. febr. 17. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem az ajtó ráz, főként nem a hangszóró vezetéke miatt.

Te "rázol" a statikus feltöltődés miatt. Ezt nem mindenütt lehet érezni, mert a festék eléggé jól szigetel.


Eleve nehéz elképzelni, hogy egy galvanikusan zárt rendszerben mint a kasztni, az egyik ajtó másként viselkedjen elektromosan, mint a másik.

2015. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Csak azért gondoltam erre, mert 3 éve van nálam az autó, és idáig még sohasem játszott ilyet, kb 1,5 hónapja kezdett el rázni. Illetve én kötöttem be az autóhifit és arra gondoltam, hogy egy vezeték érhet hozzá az ajtóhoz(az én hibámból eredően), de akkor ezek szerint ezt elvethetem.
2015. febr. 17. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nincs megfelelően leföldelve az autó. Ezért amikor rajta van a gyújtás, ugye nem tud elmenni az energia, te megfogod a fémet, rajtad keresztül pedig záródik az áramkör. Tehát te leszel a földelés.
2015. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gábor t ***** válasza:
100%
Szia. Ugye nyáron nem ráz. :)Kabát és pulóver lehet a ludas.
2015. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Bal első ajtód volt leggyakrabban nyitva, annak a zsanérja van a legjobban bekopva, tehát annak az ajtónak van a legjobb fémes kontaktja a kasztnival. Ezért a sztatikus feltöltődés szikrája is azon húz át a legjobban.
2015. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!