Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jó ötlet lemosni...

Szerintetek jó ötlet lemosni az autóm motorját és tömítőpasztával eltömíteni a hengerfej peremén lévő olajszivárgás helyét?

Figyelt kérdés

Van egy 1999-es évjáratú Dodge Stratusom amiben egy V6-os, 2.5L-es, 24V-s Mitsubishi motor duruzsol. Pár napja észrevettem kisebb olajfolyásokat a hengerfej tömítés pereménél. Szeretném Brigéciolal és vízzel lemosni a motort, hogy egyértelműen lássam, hogy pontosan hol folyik. Mosás + törölgetés + száradás után pedig szeretném hőálló tömítővel bekenni a hengerfej peremét. Csak nagyon picit szivárog az olaj és úgy gondolom, hogy elegendő az, ha így csinálom meg ezt a "javítási műveletet".

Mi a véleményetek erről? Jól csinálom így?

Véleményem szerint, az autót nem kell kompletten hengerfejezni, mert a hűtővíz teljesen tiszta. Nincs benne egy csepp olaj sem.

Szóval jól járok el így?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. febr. 17. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmire se lesz jó, csak összemaszatolod. Biztos, hogy a hengerfej és nem a szelepfedél alatt szivárog? Mert ez utóbbi a gyakrabb!
2015. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell kompletten hengerfejezni de a tömítőpaszta ha közé is megy, annyit fogsz elérni, hogy mellette fog szivárogni. Ha a tömítés tönkre ment akkor tönkre ment. Ki kell cserélni amíg nem enged a hűtővíz felé is. Ez a minimum, ennyit megérdemel minden autó.
2015. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet normálisan így letömíteni, le kell venni és tömítést cserélni. Jobban meg kell nézni, mert ahogy írják, lehet, hogy a szelepfedél tömítése ereszti az olajat, az egyszerűbb.

Ez amúgy csalás lenne és a vevő joggal perelne utólag, ha észreveszi, netán egy szerelő a szakvéleményével alátámasztja, hogy ereszti az olajat és valami megpróbálta eltüntetni a nyomokat.

2015. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

lehet, hogy tömítés csere lesz ebből... Én sem akartam ezzel a tömítgetéssel nagyon sz@rakodni.

A harmadik válaszolónak: Lehet, hogy szelepfedél tömítés... Az tényleg kevésbé macerás és sokkal olcsóbb is. Nem akarok senkit átverni vagy ilyesmi. Szeretem ezt a kocsit és nem is áll szándékomban eladni. Magamnak szeretném jól megcsinálni.

2015. febr. 17. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!