Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit számoljak autóamortizá...

Mennyit számoljak autóamortizációra kilométerenként,2007 Renault Megane kombi,1.5 dci?

Figyelt kérdés
Tudom, ez nem olyan egyszerű kérdés, de elkezdtem többet járni kocsival, és szeretném tudni, hogy megéri-e ez nekem vagy sem. Az üzemanyag költség most nem érdekel, csak az, hogy mennyivel számoljak kb. kilométerenként autoamortizációt. Fix költségek amugy is vannak, kötelező, casco, automosás, törlesztő, stb., de ezeket amúgy is fizetem, szóval ezeket ne számoljuk bele, csak azt, hogy hamarabb esik ki a féltengely, megy tökre a motor, stb, szóval tényleg csak az amortizáció kilométerre vetitett körülbelüli értéke érdekel. Köszi!
2015. febr. 22. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:

15-20 forint


az APEH 9HUF nagyon kevés

2015. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A törvény szerinti összeg 9 FT.


Ha tisztán csak az autó amortizációját akarod nézni akkor nagyon egyszerű:


Oszd el a vételárat annyi km-el, amennyit menni szeretnél vele mielőtt kitolod a roncstelepre.


Tehát ha 1,5 milliót ér jelenleg az autó és van benne 150,000 km és feltételezzük, hogy 350,000 km az élettartama akkor:


1,500,000 / 200,000 = ~8 ft.


Ehhez az összeghez kell hozzáadnod az esetlegen felmerülő szervízköltségeket (új gumik és bármilyen meghibásodás). Azt te tudod, hogy mennyit jársz egy garnitúra gumival (add hozzá) és a típusnál nagyjából milyen árakon és milyen szervízekre kell számítani.


A legjobb tippem 25-30 ft / km.

2015. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, de a másodikkal nem értek egyet.

Mert:

- a kocsi igyis-ugyis megvan, szóval az elosztom a vételárat a kilométerrel ezért nem jó

- amennyit szeretnék vele menni = végtelen kilométer :-)

- a szervizköltség nem bemenő paraméter, hanem kimenő :-)

Tehát nem úgy van, hogy add meg, hogy mennyit szeretnél rá költeni, hanem menjél vele X kilómétert, és abból, mint kimeneti érték előáll a szervizköltség

- én most szeretném tudni, hogy mennyi kb a kilométer költség, nem pedig mikor eladom az autót, vagy roncstelepre tolom. Igazából pont arra lenne szükségem, hogy valami megbecsülje előre nekem a szervizköltséget. Utólag én is meg tudom becsülni ;-) (az általod megadott módszer igazából pont az utólagos kiszámitása a kocsiamortizáció/kilóméternek)

2015. febr. 22. 15:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyilván pontosan utólagos érték. De megbecsülni meg lehet. Bármit, amit te ELŐRE, JÖVŐRE MUTATVA kérsz az csak és kizárólag becslésen alapulhat, semmi máson.
2015. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy 16 éves 1.6 16V Megane-om van, évi 60-70 ezret megyek vele céges ügyekben, és kijövök a NAV norma szerinti 9 Ft/km-ből.
2015. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

tényleg ki lehet jönni 9 ftból kilométerenként? Az nem semmi.

De mondjuk szerintem az is sokat számit, hogy városban vagy autópályán. Szerintem városi használat simán egy kettes szorzó, szóval mivel én városban megyek szerintem nyugodtan számolhatok 20 ft/km-rel, nem?

2015. febr. 23. 08:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Az amortizációnál nem annyira fontos,hogy város vagy vidék, nekem kb. fele-fele. Tavaly 61 ezer körül mentem, és biztosan nem költöttem az autóra 540 ezer Ft-ot, talán csak 300 körül, de épp vezérlés csere volt és a kuplung is megadta magát...
2015. febr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 60,000 km-re kaptál 540e-t.

Ebből kijött a:


- 6 olajcsere szűrőkkel

- 2 garnitúra gumi

- Egy garnitúra fékbetét csere

- Minden egyéb véletlenszerű meghibásodás

- ÉS még az autó értékvesztése is


?


Az azért durva lenne.

2015. febr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

- 6 olajcsere szűrőkkel


Csak 4 olajcsere (mert én ilyen állat vagyok) 10W-40 Elf olajjal: 36000, a szűrőket ajándékba adják az olajhoz.


- 2 garnitúra gumi


Tavaly nem kellett gumit cserélni, mert hibátlanok, majd idén...


- Egy garnitúra fékbetét csere


Az is a 2015-ös költségvetést terheli: féktárcsa szabályzás 4000, első fékbetét garnitúra 9000.


- Minden egyéb véletlenszerű meghibásodás


Mint írtam vezérlés és kuplung csere volt, de ha szigorúan vesszük a számolást, akkor a kuplung eloszlik a következő 5 évre, a vezérlés pedig a 2014-2015 évre.

Az apróságokat magam csinálom, vettem egy donort, kitart egy darabig...


- ÉS még az autó értékvesztése is


16 éves autónak már nincs értékvesztése.


:D

2015. febr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Az apróságokat magam csinálom, vettem egy donort, kitart egy darabig... "


A te munkád sincs ingyen, meg a donor autó sem volt.

Amúgy köszi a válaszokat!


Most azt gondolom, hogy erősen függ az amortizáció mértéke, hogy új autó-e vagy régi, illetve, hogy autópályán vagy városban használom.


Az autó életkor szerinti öregedését szerintem nem kell beleszámolni, mert magától is öregszik. Másszavakkal, ha saját autómat befogom cégesbe ugyanúgy öregszik életkorilag, mintha nem fognám be.

2015. febr. 26. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!